Czwartek, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 8778
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Saniami rogatymi na podbój zimy

Wtorek, 22 grudnia 2009, 9:46
Aktualizacja: 9:48
Autor: Ania
JELENIA GÓRA: Saniami rogatymi na podbój zimy
Fot. Organizator
W Kowarach Rusza Liga Sań Rogatych. Zjazdy będą odbywać w każdą śnieżną sobotę do marca 2010 roku.
W ramach zjazdów zorganizowano także dodatkowe konkurencje, takie jak rzut śnieżką do dzwonka, piłowanie pnia i wiązanie knebla.

Sędziowie zwrócą uwagę także na stroje zawodników. Mile widziane będą w szczególności te, nawiązujące do XIX wiecznej mody. Ooby, które chcą wziąć udział w zabawie, powinny uprzednio wypełnić formularz, dostępny na stronie internetowej: http://www.kowary.pl/pl/liga-san-rogatych-2009-2010.

Wytyczono trzy trasy zjazdu na saniach rogatych. Pierwsza rozpoczynać się będzie przy parkingu na Rozdrożu pod Sulicą, a kończyć przy Sztolniach Kowary i kompleksie Jelenia Struga SPA Resort. Druga wytyczona jest od tego samego parkingu do Osiedla Podgórze, a trzecia na Przełęczy Okraj, gdzie zawsze jest śnieg.

Liga Sań Rogatych stanowi eliminacje do Międzynarodowego Zjazdu saniami Rogatymi, który odbywa się co roku w marcu. Jest to jedyna w regionie tego typu rozrywka.

- Zależy nam na tym, żeby na saniach rogatych jeździło się przez całą zimę, a nie tylko raz w roku. Chcemy po prostu, żeby one żyły – mówi Andrzej Weinke z Biura Promocji, Rozwoju i Przedsiębiorczości Urzędu Miejskiego w Kowarach.

Fundusze na ligę sań rogatych pochodzą z Unii Europejskiej. 26 tysięcy euro pozyskano w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego za pośrednictwem Euroregionu Nysa.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group