Środa, 5 października
Imieniny: Apolinerego, Marcelego
Czytających: 5010
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Samorząd wspiera kształcenie zawodowe

Czwartek, 30 kwietnia 2020, 11:13
Aktualizacja: Piątek, 1 maja 2020, 10:37
Autor: Przemek Kaczałko
Region: Samorząd wspiera kształcenie zawodowe
Fot. UMWD
Niemal 2300 uczniów z 53 dolnośląskich placówek edukacyjnych skorzysta wkrótce ze staży, praktyk zawodowych i egzaminów dla uczniów kształcenia i szkolenia zawodowego – wszystko dzięki projektowi realizowanemu przez samorząd województwa dolnośląskiego w partnerstwie z 10 samorządami w regionie. Projekt wart jest 11,5 miliona złotych i jest dofinansowany z funduszy europejskich.
Zależy nam na tym, aby uczniowie kończący szkoły byli jak najlepiej przygotowani do podjęcia pracy w swoich zawodach. Praktyki i staże są w tym zakresie ogromną pomocą, ponieważ rynek pracy jest coraz bardziej wymagający – mówi marszałek Cezary Przybylski.

Projekt współrealizuje samorząd Dolnego Śląska wraz z: powiatem bolesławieckim, powiatem kłodzkim, powiatem lubińskim, powiatem lwóweckim, powiatem oleśnickim, powiatem świdnickim, powiatem wrocławskim, gminą Legnica, gminą Wałbrzych oraz gminą Wrocław.

Chcemy wesprzeć uczniów kształcących się w konkretnym zawodzie w szkołach z naszego regionu. Uczniowie będą mieli dostęp do staży, praktyk i wreszcie egzaminów zawodowych. Chcemy, by strumień dobrze wykształconej młodzieży, specjalistów w danej branży płynął na dolnośląski rynek pracy. Silna kadra jest gwarantem rozwoju. Zależy nam na dynamicznym rozwoju gospodarki w naszym województwie. Chcemy zacząć od podstaw - komentuje wicemarszałek Marcin Krzyżanowski.

Budżet projektu przekracza 11,5 miliona złotych, a dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Społecznego sięga 9,7 miliona złotych. Wkład własny UMWD oraz partnerów wynosi 1,7 miliona złotych.

Na liście nie ma partnerów z Jeleniej Góry, ani powiatu jeleniogórskiego...

Twoja reakcja na artykuł?

3
75%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
25%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group