Wtorek, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 7826
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Samolot zbudowany w Podgórzynie podbije świat?

Środa, 10 lipca 2013, 7:05
Aktualizacja: Czwartek, 11 lipca 2013, 8:44
Autor: Przemek
Region: Samolot zbudowany w Podgórzynie podbije świat?
Fot. Rafał Ładziński
Lekki pasażerki odrzutowiec wykonany przez polskich konstruktorów ma szansę zawojować rynek niewielkich maszyn odrzutowych. Samolot powstał w Podgórzynie i najprawdopodobniej niebawem, po wykonaniu wszystkich prób i uzyskaniu odpowiednich certyfikatów, trafi do seryjnej produkcji.

Pomysłodawcą budowy takiego niewielkiego samolotu jest Rafał Ładziński, jeleniogórski biznesmen. Za zaprojektowanie odpowiada zespół konstruktorów firmy Metal Master.

Flaris Lar 1 – bo tak nazywa się samolot – jest konstrukcją wprowadzającą nową jakość i wyprzedzającą technologicznie inne konstrukcje – mówi Rafał Ładziński. Do tej pory o samolocie pojawiło się ponad 180 publikacji, nie tylko w branżowych pismach, na całym świecie.

Prototyp został pokazany na międzynarodowej wystawie lotniczej odbywającej się na paryskim lotnisku Le Burget i od razu wzbudził duże zainteresowanie. Flaris Lar 1 jest zbudowany kompozytów węglowych. Można go łatwo rozmontować – po złożeniu skrzydeł zmieści się np. w garażu. Może zabrać na pokład pięciu pasażerów.

- To, że samolot trafi do seryjnej produkcji jest niemal pewne, będzie to na przełomie 2014/2015 roku. Na jesieni planujemy przeprowadzić obloty prototypu – mówi Rafał Ładziński.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (32) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group