Piątek, 30 października
Imieniny: Przemysława, Edmunda
Czytających: 3799
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

„Sami Swoi” mają szefa

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 2 czerwca 2008, 8:18
Aktualizacja: 8:18
Autor: TEJO
Fot. Archiwum
Pomogły ciągłe pytania mieszkańców Lubomierza do wojewody i urzędników w Ministerstwie Spraw wewnętrznych i Administracji. Miasteczko ma wreszcie zarządcę.

Dokumenty mianujące Wiesława Ziółkowskiego na stanowisko osoby pełniącej funkcję burmistrza dotarły z MSWiA do kancelarii premiera, do wojewody dolnośląskiego i w końcu do Lubomierza.

Dokument z nominacją podpisany przez premiera Tuska Wiesławowi Ziółkowskiemu wręczył dyrektor wydziału nadzoru i kontroli Jacek Dżedzyk. W piątek burmistrz - komisarz podjął pierwsze decyzje: podpisał przelewy i inne najpilniejsze dokumenty związane z funkcjonowaniem Lubomierza.

Pieniądze trafiły do pomocy społecznej gdzie na pomoc państwa czekało prawie 700 osób. Wypłaty dostali też nauczyciele i urzędnicy.

To nie nowość, że urzędnicy nie potrafią szybko mianować zarządcy w miejsce władzy, która została odwołana lub straciła mandat. Tak było w poprzedniej kadencji w Bolkowie i Kamiennej Górze. W czasie, gdy przesyłki docierają na drugi kraniec świata w 1-2 dni, przekładanie papierów przez kilka biurek w ciągu trzech tygodni jest co najmniej niezrozumiałe.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group