Sobota, 27 czerwca
35°C Jelenia Góra
reklamy

Sadząc drzewa uczą się szacunku do przyrody

Audio

Czytaj na głos

Autor: Angela 1 min czytania

Około stu świerków wokół swoich placówek oświaty w miniony piątek posadzili uczniowie Gimnazjum nr 2 i dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 5.

reklamy

Były to kolejne działania w ramach akcji ekologicznej realizowanej we współpracy w Nadleśnictwem Śnieżka. W przyszłym tygodniu uczniowie zasadzą kolejne 70 świerków wokół jeleniogórskiego szpitala.

Drzewka przekazane przez Nadleśnictwo Śnieżka posadziła klasa III b z nauczycielkami: Barbarą Marszałek, Zuzanną Czekałą-Mukalled, Elżbietą Grześków oraz koordynatorką całej akcji , Różą Szpak.

- Najważniejszym aspektem tych działań jest zaangażowanie uczniów. Dopełnieniem jest edukacja ekologiczna, na której przekazywane są wiadomości teoretyczne. Dzieci i młodzież uczą się rozróżniać drzewa, dowiadują się jakie są wymogi ochrony środowiska itp. – mówią organizatorzy.

Oprócz sadzenia drzewek odbywają się konkursy, festyny ekologiczne i różnego rodzaju zajęcia.

reklamy

Ogłoszenia

Zobacz więcej ogłoszeń Więcej
Księgowa / Księgowy Spółka ENERGOBEST z siedzibą w Jeleniej Górze zatrudni na stanowisko: Księgowa / Księgowy z doświadczeniem oraz znajomością programu Comarch Optima.… Praca na dachu Firma o ugruntowanej pozycji na rynku zatrudni dekarza z doświadczeniem. Praca na stałe, gwarancja zatrudnienia przez cały rok. Umowa o pracę. Tylko …
reklamy

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

reklamy
TikTokowa Jelonka