Piątek, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 5604
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Sąd nad papierosem w „Rzemiosłach”

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 24 listopada 2013, 8:24
Aktualizacja: 8:26
Autor: Org
Fot. Org
Spektakl profilaktyczny ukazujący zgubne skutki nałogu, jakim jest palenie papierosów zaprezentowali młodszym kolegom uczniowie trzeciej klasy technikum o kierunku reklamy Zespołu Szkół Rzemiosł Artystycznych w Jeleniej Górze. W ten sposób pod kierunkiem nauczycielki Alicji Kanieckiej uczcili „Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu”.

W trakcie profesjonalnie przygotowanej rozprawy sądowej, oskarżyciel przedstawił główne tezy oskarżenia. Zarzucił on papierosowi powodowanie uzależnień, rujnowanie stanu zdrowia oraz wywoływanie groźnych chorób. Dla poparcia swoich wniosków powołał świadków: dziecko, lekarza i ekonomistę. Obrona oskarżonego próbowała obalić dowody oskarżenia, korzystając ze świadków: palacza i przedstawiciela firmy produkującej papierosy. Całą rozprawę prowadziła uczennica wcielając się w rolę sędziego. Wyrok sądu nie budził wątpliwości. „Oskarżony papieros” uznany został za winnego zarzucanych mu czynów.

Przygotowane przez młodzież dwa filmy o szkodliwości palenia dodatkowo wzmocniły przekaz całego przedsięwzięcia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~obserwator1 24-11-2013 10:12
Każde działanie, w którym ideą jest krzewienie zachowań prozdrowotnych jest warte aplauzu! NATOMIAST .....za wykonanie zadań kompetencyjnych w tym zakresie- wizytującym/kontrolującym "inicjującym" "kreującym" ZA PRZYPISYWANIE SOBIE w statystykach działań innych GWIZDY!
rymcycymcy 24-11-2013 13:59
Dziecko zeznawało nielegalnie ! :) ...na sali nie było psychologa !! ;) ...proponuję poprosić o pisemne uzasadnienie i złożyć zapowiedź apelacji !! :)
~ 24-11-2013 18:30
Aula, serca szkoły... ktoś tak kiedyś mawiał....
~ 25-11-2013 0:10
a potem pogrzeb kiepa
~Tato 25-11-2013 12:05
Takie rzeczy to się naucza od małego! to jest praca rodziców! To tak jako ktoś się żali, że pracuje na kasie i zarabia najniższą krajową... podziękuj rodzicom, że Cie wprowadzili po swojemu w dorosłe życie... Ja się uczyłem, pochodzę z robotniczej rodziny, ale to co wpoili mi rodzice, poskutkowało, a teraz nie muszę się martwić o przyszłość swojej rodziny!
~absolwent 25-11-2013 23:14
taaa my po takim pokazie szliśmy grupowo na palarnie :):) tylko trzeba bylo uważać na Pana Kazimierza K. bo z góry patrzył i do odpowiedzi :):). Pozdrawiam całe rzemiosła, wszystkich nauczycieli szczególnie mojego byłego wychowawcę Pana Macieja Sz. :) Ps. ( do uczniów) narzekajcie ile chcecie na tą szkołę ale po latach jak się przejdziecie to zobaczycie dopiero wtedy jak było fajnie.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group