Czwartek, 11 sierpnia
Imieniny: Lecha, Zuzanny
Czytających: 7286
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Są promesy dla gmin, ale nie dla wszystkich

Czwartek, 24 maja 2018, 7:35
Aktualizacja: Piątek, 25 maja 2018, 7:04
Autor: Paweł Guszała
Region: Są promesy dla gmin, ale nie dla wszystkich
Fot. Paweł Guszała
W Dolnośląskim Urzędzie Marszałkowskim zostały wręczone promesy na dofinansowanie zadań inwestycyjnych w ramach konkursu „Dolnośląski Fundusz Pomocy Rozwojowej 2018”. Do lokalnych samorządów trafią 3 miliony złotych.

Zarząd Województwa Dolnośląskiego podjął uchwałę w sprawie ogłoszenia otwartego konkursu dla gmin pn. „Dolnośląski Fundusz Pomocy Rozwojowej 2018”. Konkurs został rozstrzygnięty i marszałek Cezary Przybylski wręczył 24 przedstawicielom dolnośląskich samorządów promesy na dofinansowanie. Maksymalne wsparcie do jednego zadania nie przekroczyło 150 tys. zł.

- Priorytet to przede wszystkim niska emisja, czyli walka ze smogiem, ale też projekty sportowe. Co nie znaczy, że nie będą dofinansowane przez nas inne ważne dla mieszkańców zadania – zapewnia Cezary Przybylski, marszałek województwa dolnośląskiego.

- Tak to jest, że akurat w przypadku tego projektu są to zadania uzupełniające. Oprócz tych dużych, infrastrukturalnych, realizujemy te, które są niezbędne i konieczne, aby podnieść jakość życia lokalnych społeczności – mówi Iwona Krawczyk, wicemarszałek.

I tak w naszym regionie na wojewódzkie dofinansowanie mogły liczyć m.in.: gmina Warta Bolesławiecka - na budowę boiska sportowego na jednym z osiedli, gmina Kamienna Góra - na budowę skateparku oraz gmina Lubawka - na remont boiska sportowego przy szkole podstawowej.

Jelenia Góra również brała udział w tym konkursie, jednak nasz pomysł dostał się na listę rezerwową. Wnioskowano o wsparcie remontu elewacji i docieplenia budynku przy ulicy Okrzei 10 (jeden z obiektów urzędu miasta).

Gminy muszą spożytkować wojewódzkie pieniądze do października tego roku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group