Niedziela, 18 kwietnia
Imieniny: Alicji, Bogusławy
Czytających: 1868
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION JELENIOGÓRSKI: Są pieniądze na remonty dróg w regionie

Czwartek, 2 czerwca 2011, 8:32
Aktualizacja: 8:33
Autor: Angela
23 mln zł dodatkowo przeznaczył w tym roku zarząd województwa dolnośląskiego na remont dróg w powiecie jeleniogórskim. Niebawem zostaną ogłoszone przetargi na te roboty. Ich zakończenie planowane jest na październik br.

Jednym z traktów, który ma być zmodernizowany jest droga nr 365 z Dziwiszowa w kierunku Świerzawy (odcinek do Kapeli). Koszt tego remontu według wstępnych szacunków pochłonie około 3 mln zł. Druga to droga nr 366, a koszt jej remontu szacuje się na 4 mln zł. Inwestycje sfinansuje samorząd województwa dolnośląskiego.

- Decyzja o remoncie ulicy Żymierskiego, która biegnie przez całe Piechowice została podjęta m.in. na wniosek burmistrza Witolda Rudolfa, który wypisywał listy dotyczące trudnej sytuacji tej ulicy. Chcemy, by obydwie drogi zostały wyremontowane do października br., jeszcze przed zimą – powiedział Jerzy Łużniak z zarządu Województwa Dolnośląskiego.

Ponadto jeszcze w tym roku remontowi ma być poddany ośmiokilometrowy odcinek drogi nr 358 w Świeradowie Zdroju od Rozdroża Izerskiego do Szklarskiej Poręby, a szacowany koszt tej inwestycji to 2,5 mln zł. Pieniądze na remont tej drogi mają pochodzić z oszczędności po przetargach na inwestycje drogowe w Piechowicach i Dziwiszowie. Jeśli takich oszczędności nie będzie zarząd planuje wykorzystać pieniądze z innych źródeł.

Dodatkowo – poza powiatem jeleniogórskim – wyremontowane zostaną chodniki w Płóczkach, Tomisławiu koło Osiecznicy i Świeradowie Zdroju.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group