Wtorek, 13 kwietnia
Imieniny: Marcina, Przemysława
Czytających: 5980
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Są dotacje na ratowanie zabytków

Środa, 13 kwietnia 2011, 8:13
Aktualizacja: Sobota, 16 kwietnia 2011, 14:28
Autor: Angela
REGION: Są dotacje na ratowanie zabytków
Fot. TEJO
445 tysięcy złotych na wykonanie robót remontowych i konserwatorskich w zabytkach powiatu jeleniogórskiego: tej wysokości dotację w ostatnich dniach przyznał Sejmik Województwa Dolnośląskiego.

Dotacje z budżetu województwa dolnośląskiego zostały przyznane na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytkach wpisanych do rejestru. Takie dofinansowanie otrzymało 68 podmiotów na łączną kwotę ponad 5 mln zł. Spora kwota trafiła do powiatu jeleniogórskiego.

Pozytywnie rozpatrzony został wniosek m.in. Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego Oddział Sudety Zachodnie w Jeleniej Górze, które pieniądze wykorzysta na wykonanie izolacji przeciwwilgociowej i odprowadzenia wód deszczowych, a także drenaż, całkowite odtworzenie więźby i dachu oraz na instalację odgromową Zamku Chojnik.

Sto tysięcy zł przyznano również Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Jeleniej Górze, która wnioskowała o wsparcie na całkowitą wymianę dachu i więźby cieplickiego Kościoła Zbawiciela pochodzącego z 1774-1778 roku.
90 tys. zł przyznano Parafii Rzymskokatolickiej pw. Świętych Erazma i Pankracego w Jeleniej Górze na wykonanie nowego ceramicznego pokrycia dachowego z jednoczesnym wzmocnieniem konstrukcji więźby dachowej pomocniczej kaplicy świętej Anny.

Taka sama kwota zasili parafię pw. Świętego Mikołaja w Siedlęcinie, która pieniądze wykorzysta na remont dachu XVIII wiecznego kościoła pw. MB Nieustającej Pomocy, a o 10 tys. zł mniej przyznano parafii pw. Świętej Katarzyny w Rybnicy na etap I remontu XV-wiecznej miejscowej świątyni.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group