Piątek, 19 sierpnia
Imieniny: Bolesława, Juliana
Czytających: 5152
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: S3 drogą wielkich możliwości

Niedziela, 8 marca 2015, 7:49
Aktualizacja: 7:54
Autor: Oprac. „Mo–Ja” Multimedia
Region: S3 drogą wielkich możliwości
Fot. Archiwum. „Mo-Ja” Multimedia
Szansą na dalszy rozwój stref ekonomicznych położonych w zachodniej części Polski jest kompleksowa budowa drogi ekspresowej S3. W Głogowie podpisano ostatnio porozumienie o wspólnej realizacji projektu S3 – Droga Wielkich Możliwości. Sygnatariuszem porozumienia jest także Kamiennogórska Specjalna Strefa Ekonomiczna Małej Przedsiębiorczości.

- Dobra i rozległa sieć drogowa to jedna z kluczowych podstaw sukcesu każdej inwestycji. Trasa S3 ma być synonimem pozytywnego klimatu gospodarczego województw Polski zachodniej – mówi wiceminister gospodarki Ilona Antoniszyn-Klik.

Projekt opiera się na stworzeniu obszaru aktywności inwestycyjnej wzdłuż drogi ekspresowej S3. Równolegle z jej budową przygotowywana jest kompleksowa oferta dla inwestorów. Będzie ona dedykowana nie tylko dużym firmom z zagranicy, ale także małym i średnim przedsiębiorstwom lokalnym.

- Naszym zadaniem będzie przygotowanie, wspólnie z samorządami lokalnymi, atrakcyjnych działek inwestycyjnych, zlokalizowanych wzdłuż S3, wraz z całą infrastrukturą towarzyszącą: drogami, sieciami, uzbrojeniem – mówi członek zarządu kamiennogórskiej strefy Wojciech Smoliński.

Droga ekspresowa S3 od Szczecina do Czech stanowi fragment trasy międzynarodowej E65, leżącej w transeuropejskim korytarzu transportowym. Będzie prowadzić od portów morskich Świnoujście- Szczecin na południe, do granicy z Czechami. Jak podkreśla członek zarządu kamiennogórskiej strefy Wojciech Smoliński, szczególnie ważny dla rozwoju powiatów kamiennogórskiego i jaworskiego jest odcinek od Bolkowa do Lubawki, o długości około 32 km. Jest on ujęty na liście rezerwowej projektu Rządowego Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014 – 2023. Ma być realizowany w ramach programu dostosowującego sieci transportowe o znaczeniu międzynarodowym do standardów przestrzeganych w Unii Europejskiej TINA (Transport Infastructure Needs Assessment).

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (21) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group