Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Sobota, 12 lipca
Imieniny: Weroniki, Jana
Czytających: 11111
Zalogowanych: 90
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: S3 drogą wielkich możliwości

Niedziela, 8 marca 2015, 7:49
Aktualizacja: 7:54
Autor: Oprac. „Mo–Ja” Multimedia
Region: S3 drogą wielkich możliwości
Fot. Archiwum. „Mo-Ja” Multimedia
Szansą na dalszy rozwój stref ekonomicznych położonych w zachodniej części Polski jest kompleksowa budowa drogi ekspresowej S3. W Głogowie podpisano ostatnio porozumienie o wspólnej realizacji projektu S3 – Droga Wielkich Możliwości. Sygnatariuszem porozumienia jest także Kamiennogórska Specjalna Strefa Ekonomiczna Małej Przedsiębiorczości.

- Dobra i rozległa sieć drogowa to jedna z kluczowych podstaw sukcesu każdej inwestycji. Trasa S3 ma być synonimem pozytywnego klimatu gospodarczego województw Polski zachodniej – mówi wiceminister gospodarki Ilona Antoniszyn-Klik.

Projekt opiera się na stworzeniu obszaru aktywności inwestycyjnej wzdłuż drogi ekspresowej S3. Równolegle z jej budową przygotowywana jest kompleksowa oferta dla inwestorów. Będzie ona dedykowana nie tylko dużym firmom z zagranicy, ale także małym i średnim przedsiębiorstwom lokalnym.

- Naszym zadaniem będzie przygotowanie, wspólnie z samorządami lokalnymi, atrakcyjnych działek inwestycyjnych, zlokalizowanych wzdłuż S3, wraz z całą infrastrukturą towarzyszącą: drogami, sieciami, uzbrojeniem – mówi członek zarządu kamiennogórskiej strefy Wojciech Smoliński.

Droga ekspresowa S3 od Szczecina do Czech stanowi fragment trasy międzynarodowej E65, leżącej w transeuropejskim korytarzu transportowym. Będzie prowadzić od portów morskich Świnoujście- Szczecin na południe, do granicy z Czechami. Jak podkreśla członek zarządu kamiennogórskiej strefy Wojciech Smoliński, szczególnie ważny dla rozwoju powiatów kamiennogórskiego i jaworskiego jest odcinek od Bolkowa do Lubawki, o długości około 32 km. Jest on ujęty na liście rezerwowej projektu Rządowego Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014 – 2023. Ma być realizowany w ramach programu dostosowującego sieci transportowe o znaczeniu międzynarodowym do standardów przestrzeganych w Unii Europejskiej TINA (Transport Infastructure Needs Assessment).

Sonda

Czy lokalne "kasyna" i gry hazardowe powinny być dozwolone bez koncesji?

Oddanych
głosów
963
Oczywiście, gra tylko ten kto chce
27%
Tak, jednak do pewnej kwoty - na niektórych działa to jak narkotyk
13%
Hazard powinien zostać całkowicie zakazany
48%
Nic nie trzeba zmieniać w przepisach
12%
 
Głos ulicy
Nie "siedzimy" na telefonach
 
Warto wiedzieć
Specjalnie szkoleni rosyjscy agenci sabotują w Europie
Rozmowy Jelonki
Strzelania będą tylko raz w tygodniu
 
112
Poważne zderzenie trzech aut na Sudeckiej
 
Kultura
Teatry uliczne – Teatr Blackout Paradox
 
Aktualności
Szansa na ciepło spod ziemi dla miasta
 
Aktualności
Pamięć o Rzezi Wołyńskiej silniejsza niż czas
Copyright © 2002-2025 Highlander's Group