Poniedziałek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 7160
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Rzeź na drogach: dziewięć kraks w 50 minut

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 27 grudnia 2007, 16:33
Aktualizacja: Piątek, 28 grudnia 2007, 7:40
Autor: Angela
Fot. Angela
Jedna ofiara śmiertelna i kilku rannych, trzy wypadki, stłuczki – to bilans poświątecznego czwartku na ulicach Jeleniej Góry i okolic.

Jak informuje podinsp. Maciej Dyjach, naczelnik Sekcji Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze dzisiejszy dzień to prawdziwa plaga kolizji i wypadków.
Najtragiczniejszy w skutkach było zdarzenie w Piechowicach. Kierowca poloneza potrącił 73–letnią kobietę. Poszkodowana zmarła w szpitalu.

– Od godziny dwunastej dziesięć do godziny trzynastej odnotowaliśmy aż dziewięć zdarzeń drogowych, w tym dwa potrącenia pieszych. Jeden z pieszych został potrącony na ulicy Różyckiego koło ronda, drugi wspomniany w Piechowicach. Pozostałe zdarzenia drogowe to poważne kolizje – mówi naczelnik Dyjach.

Przyczyną tragicznych zdarzeń na naszych drogach był przede wszystkim wzmożony ruch zarówno kierujących, jak i pieszych. Ponadto pozornie dobre warunki pogodowe sprawiły, że kierowcy źle oceniali sytuacje na drogach nie zachowując bezpiecznej odległości między pojazdami
.
– Można powiedzieć: im lepiej tym gorzej, ponieważ jest to pierwszy dzień, kiedy zrobiło się cieplej i mogłoby się wydawać, że warunki sprzyjają kierującym, jednak jak widać jest dokładnie odwrotnie – podsumował Maciej Dyjach.

Jezdnia pozornie jest czarna co wykorzystują kierowcy przyciskając pedał gazu oraz jadąc tuż za innym pojazdem licząc, że zdążą zahamować. W rzeczywistości jezdnia jest jednak pokryta lodem, co wydłuża drogę hamowania, czego kierowcy nie biorą pod uwagę.

– Tak było właśnie na ulicy Wrocławskiej nieopodal pawilonu spożywczego, gdzie kierowca fiata uno wjechał w tył skręcającej mazdy – mówi starszy sierżant Dariusz Czerwonka z Komendy Miejskiej Policji. Dodatkową przyczyną mogło być również oblodzenie jezdni. W tym przypadku na szczęście obyło się bez ofiar w ludziach.

Tragicznie wyglądają również policyjne statystyki podsumowujące mijające święta oraz kończący się rok. Podczas tegorocznych świąt na terenie Jeleniej Góry i okolic doszło do czternastu zdarzeń drogowych, w tym jednego potrącenia. Policja zatrzymała również pięciu nietrzeźwych kierowców oraz jednego prowadzącego pojazd mimo zakazu sądowego. Do dziś na jeleniogórskich drogach życie straciło dziewięć osób, w tym jedna w poświąteczny czwartek.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (32) Dodaj komentarz

~......... 27-12-2007 16:40
<i> regulamin złamany </i>
marl 27-12-2007 17:23
Skąd Wy bierzecie nagłówki artykułów? "Rzeź na drogach? Może: ludobójstwo, masakra, masowy mord czy zbrodnia - też dobre tytuły. Hasła w nagłówkach chwytliwe a jak sie zacznie czytać to żenada twórcza (w wielu przypadkach).
~_rymcycymcy____ 27-12-2007 18:02
Marl ...to samo zauważyłem ;))) Ale uważam, że te tytuły są bardzo dobre. Mnie tam często rozbawią, a o to przecież chodzi. Na przyszłość: "Miazga na drogach", "Mielone na asfalcie", "Krwista paćka", "Befsztyk na wirażu" ...itp, itd ;)))
Riposta 27-12-2007 18:15
Tytuł tragiczny... a co do wypadków, to widzę winę z byle jakiej zimie! Normalnie w tym czasie 1/5 użytkowników dróg uznaje, że nie potrafi jeździć w trudnych warunkach i zimą zostawia auta w garażach. Brak śniegu spowodował, że ci wiosenno-letni kierowcy szaleją po naszych ulicach i drogach! A skutki? No właśnie od kilkunastu dni o tym czytamy!!!! A więc NIECH JUŻ SPADNIE ŚNIEG!!!!! DUŻO ŚNIEGU!!!!! Apelować o rozwagę na drogach nie ma co! W mieście, gdzie przez lata KUPOWAŁO się prawa jazdy, źle będzie jeszcze przez dziesięciolecia! :(
~szuster 27-12-2007 18:19
"...na ulicy Różyckiego koło ronda..." Zdaje sie ze nie chodzi o rondo na ulicy tylko o sklep "Rondo" i wtedy piszemy z WIELKIEJ litery :P
~hm 27-12-2007 18:22
A co z tą stłuczką pod Janowicami jakaś cisza dziwna????
~macior 27-12-2007 19:05
Jeżeli dla Was czyjaś śmierć na drodze to nie tragedia, a powód do kpin odnośnie tytułu, to przykre i doskonale świadczy o autorach tych słów.
~macior 27-12-2007 19:45
sami są sobie winni.
~Do marl i rymcy..... 27-12-2007 20:06
Jak to dla Was nie jest zbyt tragiczne to oglądnijcie sobie pare zdjęci i nie krzyczcię ! http://zwolnij.kierowco.bo.skonczysz.tak.jak.oni.patrz.pl/
Riposta 27-12-2007 20:17
A ty ~macior uważasz, że "rzeź" to dobre słowo na określenie czyjejś śmierci w wypadku?
~eeeeeeeeeeee 27-12-2007 20:48
zamiast wypowiedziec sie na temat artykulu to znow banda baranow,pisze ze im sie tytul niepodoba.a ksywka rymcycymcy to moze taka fajna jest?to dopiero paranoja
KochaS8383 27-12-2007 21:14
Warto wspomnieć, że do stłuczki na ulicy Wrocławskiej nieopodal sklepu spożywczego został wezwany zastęp z JRG PSP nr 2 w Jeleniej Górze.
~Janusz 27-12-2007 22:02
Odnosnie wypadku przy Rondzie na ul. Różyckiego to Pan Policjant z Drogówki sie nie popisał. Stanoł przy radiowozie i patrzył sie jak inni stoją w korku, brakowało tylko żeby sobie zaczoł grzebać w nosie. Wszyscy stali w korku od ul. Wincentego Pola aż do ul. Różyckiego ponad 20 min. a z przeciwka stały tylko 2 auta bo dwa pasy były zamknięte. A mógł ten Policjant pokierować ruchem i rozładować korek od Centrum miasta. Ale po co, wystarczyło że tam był, tylko po co tam był. Może Pan Dyjach odpowie , albo zainteresuje się jak jego Policjanci pracują tzn. patrzą się, albo obserwują ruch.
Riposta 27-12-2007 22:10
"Rzeź - 1. ubój zwierząt, 2. masowe zabijanie, mordowanie ludzio (zwłaszcza w walce, bitwie), rozlew krwi, pogrom, masakra". To jest definicja zacytowana ze Słownika Języka Polskiego pod redakcją prof.dra Mieczysława Szymczaka. Jest tyle określeń na dramat dziejący się na drodach, że warto czasami zastanowić się nad słowem, które go określa. W imieniu "bandy baranów" składam wszystkim życzenia rozwagi na drogach i klawiaturach.
marl 27-12-2007 22:39
'Riposta' ma rację-tytuł niefortunny i tyle, tragedia w wypadku nie uzasadnia uzywania bezsensownych wyrazów przez autora artykułu - zapewne właśnie w tym celu - aby wywołać odzew. Brak profesjonalnego podejścia dziennikarskiego. Tytuł też jest komentarzem ale bez przesady.
~rzeźnik 27-12-2007 22:39
Dla autorów tekstów pisanych na portalu istotne jest jak mniemam podanie materiału w formie czytelnej, ale też frapującej. Jednak stosowanie tytułu "rzeź" i tym podobnych nie pasuje do - bądź, co bądź - witryny ogólnodostępnej, kulturotwórczej. Dlatego apeluję: dobierajcie tytuły o nacechowaniu proporcjonalnym do materiału. Dla wszystkich zwolenników rzeźni proponuję "Ubój na drogach" - prawda, że lepiej:-) Pozdrawiam Was rzeźnik
~Hava Nagila 28-12-2007 1:08
BRAWO _ANGELA_ popisalas sie tytulem jak Malysz w Sapporo . Nie ma co , fantazyje to ty masz ! <br><br> <i> tytuł wymyśliłem ja - nie Angela - TEJO </i>
~p 28-12-2007 14:22
do Janusza. Miły Panie zanim przyjechała drogówka ruchem kierował policjant w cywilu . Następnie przyjechali policjanci ruchu drogowego, jeden z nich ustalał świadków sam osobiście znim rozmawiałem, natomiast drugi cały czas kierował ruchem.Trudno było ich nie zauwazyć.
~Janusz do p 28-12-2007 17:51
Panie Miły jechałem ok. godz. 15 i wiem co widziałem, więc prosze nie bronic "kolegów" bo pewnie któryś tam był, może wcześniej lub później na miejscu był jakiś inny rozumny Policjant i kierował ruchem . Ja jak jechałem to NIE kierował tylko stał z założonymi rękoma jak pod budką z piwem, a od ul. W. Pola jechałem ponad 20 min. do ul. Różyckiego.
~Hava Nagila 28-12-2007 21:21
Do TEJO , przepraszam ANGELE , poprawiam sie - Tejo BRAWO popisales sie jak Malysz w Sapporo , nie ma co fantazje masz .
~ 28-12-2007 21:58
która Rzeźnia Droga?
~kristo 29-12-2007 9:47
dlaczego w artykule podane sa falszywe informacje... ? kobieta potracona w piechowicach nie zmara w szpitalu tylko ma sie coraz lepiej. dostrzegam brak rzetelnosci w pozyskiwaiu informacji . tak nie mozna... <br><br> <i> To oficjalne informacje z Biura Prasowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze, może chodzi Panu o inną osobę? - TEJO </i>
~kkkk 29-12-2007 14:27
jeśli się nie posiada informacji to nie zarzuca się innym braku rzetelności w ich przekazywaniu. kobieta potrącona w Piechowicach, niestety zmarła a policja podała prawdziwe dane, poza tym, mając na względzie tragedię, która spotyka rodziny ofiar oczywistym wadaje się, że w pisanych komentarzach powinno się powstrzymać od" nazwijmy to grzecznie" niestosownych komentarzy.
~AINOS 29-12-2007 15:09
potrącona piesza w wypadku w Piechowicach-niestety zmarła i o ile danym przekazywanym przez policje można zarzucić pewne nieprawidłowości to z całą pewnościa w ilości ziastniałych zdarzeń - nie. Czytając zamieszczane komentarze można poczuć delikatnie to nazywając "niesmak", czy naprawdę jesteśmy ludzmi, którzy nie mają na względzie szacunku dla rodzin, dotkniętych tragednią. Odnosząc sie do oceny zachowania policjantów ruchu drogowego to muszę powiedzieć, że trudno jest zachować obiektywizm w tej ocenie nie znając realiów służby,faktem jest, że kierowcy mają uzasadnione prawo do irytacji w sytuacji napotkania utrudnień na drodze, policjanci ruchu drogowego będąc na miejsacu zdarzenia wykonują istotną dokumentację a" założenie rąk" jak zostało to opisane, należy traktować jako ludzki odruch. Może czas najwyższy abyśmy zaczęli odbierać policjantów jako osoby wychodzące innym na przeciw aniżeli potencjalnych wrogów, nie zawsze pełniąc służbe wielogodzinną, w różnych warunkach, można zachować uśmiech i pogodę ducha, w końcu policjanci nie są aktorami czy też politykami tylko zwykłymi ludzmi. Odbiorcy zarzucą, że bronie swoich, NIE ja nie bronię, jestem funkcjonariuszem policji i doskonale wiem co to znaczy być na miejscu zdarzenia i jak bardzo trudno jest zadowolić wszystkie strony
~kristo 29-12-2007 15:55
moze i zdarzyl sie inny wypadek o ktorym nie wiem ale piechowice nie sa duzy miastem i wszyscy tylko mowia o jednym wypadku, o potraceniu starszej kobiety ktora mino wszystko zyje. przy skrzyzowniu drog szkolnej i tysiaclecia.
~do AINOS 30-12-2007 1:36
........aaaaaaa tytul mowi sam za siebie , a czy komentarze sa 'niesmaczne"??? mysle ,ze tytul jest bardziej niesmaczny , jak wieprzowina , bueeeeee ........brawo tobie -funkcjonariuszu policyji , napisz kiedys jak to jest -pracujesz dla rzadu a rzad sie zmienia co jakis czas, to znaczy , ze ty tez sie zmieniasz czy tylko udajesz , ze jestes funkcjonariuszem policyji czy jak to tam zwiesz?........Hava Nagila-Be'ezrat Hashem
~do AINOS 30-12-2007 1:36
napisz SONIA i bedzie klawo
~Einos do Ainos 30-12-2007 12:54
Też jestem Policjantem i wiem jak to jest więc nie wciskaj kitu ludziom. NA miejsce po godz. 12 przejechały "ruchowcy" chyba sie dogadali i doszli do wniosku że wystarczy jak jeden sie bedzie patrzył bo ograniczyli sie do wystawienia pachołków ograniczających ruch. I nie pisz że Policjanci z ruchu na miejscu wykonują czynnosci bo to był wypadek i tym zajmuje się grupa a ich czynnosci to spisanie danych i przebadanie kierowcy a to trwa 10 min. Byłem tam i potwierdzam to co pisze Janusz, korek był chet daleko za Złotniczą a Dzielny funkcjusz ruchu drogowego STAŁ I SIE PATRZYŁ. Wiem ze nie sra sie we własne gniazdo, ale to co pokazał ten Policjant to pozostaje tylko się wstydzić mi i Tobie za niego, za to że był a tak jakby by go nie było. A ludzie później oceniają całą Policje na podstawie takiego lenia. bo tak można by go nazwać.
~do: też jestem.... 30-12-2007 18:39
Wszyscy policjanci wykonują powierzone im zadania i rozkazy, tak, że nie wina ruchowców, że im komendant zabronił robić czynności na miejscu wypadków drogowych. Widocznie wiedział, że sie niezabardzo nadają do tego. Przyczyny są możliwe różne - można się domyślać. Najpierw taki policjant musi się nauczyć stać na miejscu zdarzenia z powagą i godnością stwarzając jak najlepsze wrażenie i budząc zaufanie - jak się już tego nauczy to może awansuje do wyższych zadań.
~cywil do Einos 30-12-2007 20:23
Zastanawiam się jak można tak szkalować kolegów po fachu mam wrażenie ,ze to chyba jakaś zemsta na policjantach ruchu drogowego lub wojna miedzy formacjami.Ostatnio zauważyłem jak to inni policjanci nie ruchu drogowego jeżdżą po drogówce, natomiast ruchowcy nie maja żadnych uwag , a ja osobiście jako cywil mam dużo.RADA Panowie szanujcie się wzajemnie i załatwiajcie swoje sprawy we własnym gronie , a nie na forum wstyd.
~Do cywila 31-12-2007 16:14
Wstyd jest wtedy gdy Policjant stoi z załozonymi rękami przy wypadku , a cywile stoją w korku i się wkur..........
~alex 1-01-2008 21:18
JA ZOSTALEM ZATRZYMANY PRZEZ POLICJANTA Z DROGOWKI I ZACHOWAL SIE BARDZO PO LUDZKU A MOGL WLEPIC MANDAT,JEDNAK WZIAL POD UWAGE MOJE ARGUMENTY,BRAWO TEN POLICJANT NIE PATRZY TYLKO DOSLOWNIE W PRZEPIS,INACZEJ NIZ STRAZ MIEJSKA KTORA NA ZAWOLANIE JEDZIE NP.POD URZAD SSKARBOWY I ZAKLADA BLOKADY KOL,NIE UWZGLEDNIAJAC WOGOLE RACJI KIEROWCOW

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group