Środa, 27 września
Imieniny: Kosmy, Damiana
Czytających: 11298
Zalogowanych: 30
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: „Rzemiosła” trzymają formę!

Piątek, 10 października 2014, 8:50
Aktualizacja: Sobota, 11 października 2014, 10:58
Autor: Mea
Jelenia Góra: „Rzemiosła” trzymają formę!
Fot. Archiwum Szkoły
Młodzież Zespołu Szkół Rzemiosł Artystycznych w Jeleniej Górze wzięła udział w zmaganiach sportowych, w ramach programu „Trzymaj formę” zorganizowanego przez Powiatową Stację Sanitarno–Epidemiologiczną w Jeleniej Górze. Zawody odbyły się na stadionie przy ul. Lubańskiej w Cieplicach.

Gimnazjaliści uczestniczyli w konkurencjach lekkoatletycznych, natomiast młodzież szkoły ponadgimnazjalnej - w biegach przełajowych. Puchar przechodni dyrektora szkoły zdobyła klasa 1 A - gimnazjum. Najlepsza w biegu przełajowym w kategorii dziewcząt była Agnieszka Falkowska z kl. III LP, a w kategorii chłopców najszybciej pobiegł Łukasz Suchocki z kl. II i/d.

- Rozpoczynamy już IX edycję programu – „Trzymaj Formę”. ZSRA bierze udział w programie od pierwszej edycji realizując w pełni jego założenia. Celem jest kształtowanie prozdrowotnych nawyków wśród młodzieży szkolnej poprzez promocję aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety w oparciu o odpowiedzialność indywidualną i wolny wybór – powiedziała Zofia Lipka, kierownik Sekcji Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Jeleniej Górze, która oglądała wyczyny młodych sportowców.

- Osobiste zaangażowanie uczniów w zawodach sportowych pozwala zainicjować w nich radość z aktywnego spędzania czasu – dodała.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group