Sobota, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 8083
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Rzeki wezbrały w powiecie (aktualizacja)

Środa, 14 października 2020, 9:47
Aktualizacja: 9:52
Autor: WAC
Powiat: Rzeki wezbrały w powiecie (aktualizacja)
Fot. UG Mysłakowice
Po nocnych (14.10) opadach deszczu w kilku miejscach w powiecie jeleniogórskim rzeki przekroczyły stanu ostrzegawcze i alarmowe.

Tuż po godzinie 8.00 Burmistrz Piechowic ogłosił alarm przeciwpowodziowy na terenie miasta. Stan Kamiennej płynącej przez to miasto, na godzinę 8.45 przekraczał poziom ostrzegawczy o 43 centymetry.

Alarm przeciwpowodziowy obowiązuje również w gminie Mysłakowice po tym, jak wezbrała rzeka Łomnica. Jej nurt we wsi Łomnica o 34 cm jest wyższy od stanu ostrzegawczego, a w Wojanowie o 4 cm. Stan alarmowy przekroczony jest o 28 cm na rzece Kamienicy w Barcinku (gmina Stara Kamienica), w związku z czym Wójt gminy Stara Kamienica wprowadził stan pogotowia przeciwpowodziowego. Również Starosta Jeleniogórski zdecydował się na podobny krok, obejmujący cały obszar powiatu jeleniogórskiego.

Do godziny 11.30 strażacy byli wzywani ponad 20 razy do usuwania skutków lokalnych podtopień. Najpoważniejsze zdarzenie miało miejsce w Mysłakowicach, gdzie woda zalała fragment ulicy Stawowej. Ponadto interwencje miały miejsce między innymi w Płoszczynie, Jeżowie Sudeckim, Janowicach Wielkich, Szklarskiej Porębie i Czernicy.

Gmina Janowice Wielkie jest kolejną, w której ogłoszono pogotowie przeciwpowodziowe. W Jeleniej Górze, na godzinę 15, najgroźniej jest w rejonie ul. Wiejskiej, gdzie woda powoli rozlewa się na poldery. Stabilizuje się za to sytuacja na Radomierce w Maciejowej.

Twoja reakcja na artykuł?

3
7%
Cieszy
4
9%
Hahaha
2
4%
Nudzi
5
11%
Smuci
2
4%
Złości
29
64%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
821
Tak
27%
Nie
65%
Nie wiem
8%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group