Środa, 3 marca
Imieniny: Maryny, Tycjana
Czytających: 7921
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION JELENIOGÓRSKI: Rycerskie czasy w bolkowskiej fortecy

Środa, 29 czerwca 2011, 12:31
Aktualizacja: 12:33
Autor: Agrafka
REGION JELENIOGÓRSKI: Rycerskie czasy w bolkowskiej fortecy
Fot. Organizatorzy
Podczas Dni Kultury Rycerskiej, które odbyły się w miniony weekend na Zamku Bolków, wystąpili artyści z teatrów, zespołów muzycznych, grupy rycerskich i rzemieślniczych, prezentując średniowieczne obyczaje, stroje, muzykę oraz zawody.

Zamek Bolków tętnił artystyczną duszą. Spektakle wystawili aktorzy z Teatru Rozrywki Trójkąt z Zielonej Góry, który wystąpił w przedstawieniu historyczno-fantastycznym „Dawno Dawno temu…” oraz z Teatru Terminus Aquo z Nowej Soli przedstawiając „Go” oraz „Krainę ułudy”. Zespół Castle Dreams z Wrocławia grał muzykę dawną we współczesnej, rokowej aranżacji. Wystąpił także zespół Cornu Cervi z Kopańca, prezentując średniowieczne utwory na instrumentach dawnych.

Pokazy rycerskie, podczas których nie zabrakło walk na miecze, zachwyciły widzów. Prezentowały się takie grupy rycerzy jak: Riteri Svateho Grala z Ostrawy, Drużyna Ulf Ragnarson Hird z Wrocławia, Wolna Kompania Piechoty Lekkiej z Gdyni, Poczet Konrada Leczkow z Pruszcza, Grupa teatralna Waganci z Gdańska, Krakowski Bractwo Grockie, a także gospodarze imprezy Bractwo Rycerskie Zamku Bolków. Duże zainteresowanie wzbudzali rzemieślnicy, którzy specjalizowali się w zawodach bednarza, stolarza, skórnika, szewca, garncarza, płatnerza, krawca oraz snycerza.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z kolejnej imprezy, podczas której mieliśmy okazję przybliżyć turystom i okolicznym mieszkańcom zamierzchłe czasy rycerzy i zamków – powiedział Adam Łaciuk, kierownik Zamku Bolków.

Gospodarzem imprezy było Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze, Oddział Zamek Bolków.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group