Sobota, 12 czerwca
Imieniny: Jana, Leona
Czytających: 5494
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Ruszyły matury! Czas zdać język polski

Środa, 4 maja 2011, 10:42
Aktualizacja: 16:29
Autor: Petr
JELENIA GÓRA: Ruszyły matury! Czas zdać język polski
Fot. Petr
Dzisiaj, 4 maja w liceach i technikach w całej Polsce rozpoczął się egzamin maturalny, do którego z zapałem i życzeniami: „połamania pióra” przystąpili abiturienci. – Cóż, czas zdać język polski! – zakrzyknięto w jeleniogórskiej „Handlówce”.

Choć maturzyści jeleniogórskiej „Handlówki” nie dali po sobie poznać, że są zdenerwowani, w powietrzu na korytarzach szkoły dało się wyczuć atmosferę grozy i niepokoju. Zresztą, nie ma się czemu dziwić, albowiem matura jest niewątpliwie najważniejszym z egzaminów, które do tej pory zdawali abiturienci, i które – dzięki „zaliczonej” maturze, przyjdzie im zdawać w przyszłości na upragnionych studiach.

Aby na te z kolei się dostać, należy uzbierać możliwie najwięcej punktów z poszczególnych, zdawanych przedmiotów. Dzisiaj – z obowiązkowego języka polskiego.
– Jest stres, ale do przejścia. Byleby tylko pytania były podobne do tych, z którymi mieliśmy do czynienia na „próbnej”. Wtedy, wypadłyśmy całkiem nieźle. Zresztą, dzisiaj przyszłyśmy tu zdać maturę, nie inaczej. Po prostu, musi być dobrze – mówiły nam tuż przed 9.00 Karolina Wień i Izabela Krzyżak, maturzystki z klasy 3 LO w ZSLiZ w Jeleniej Górze.

Matura pisemna z języka polskiego zakończy się o godzinie 12.00. Nad przebiegiem pierwszego etapu egzaminu maturalnego będą czuwały komisje w składzie: dwóch nauczycieli „szkolnych” (od przedmiotów innych niż język polski) i nauczyciel „spoza” szkoły.

Wszystkim zdającym życzymy powodzenia!

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group