Niedziela, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 5597
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Ruszyli tramwajowym szlakiem – video

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 1 maja 2009, 9:39
Aktualizacja: Sobota, 2 maja 2009, 7:56
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Humory dopisały, z frekwencją było gorzej. Ale nie przeszkodziło to w organizacji rajdu rodzinnego szlakiem linii tramwajowej. – Mam nadzieję, że będzie to coroczna tradycja – zapowiada pomysłodawca imprezy Zbigniew Leszek, szef Izersko–Karkonoskiego Towarzystwa Kolarskiego. W sumie rajd ukończyło kilkudzisięciu rowerzystów, którzy dołączyli do "peletonu" po starcie.

Przed godz. 9 sprzed dworca kolejowego, skąd niemal przez dziesiątki lat odjeżdżał tramwaj w kierunku Cieplic, Sobieszowa i Podgórzyna, dziś ruszyli cykliści. Co prawda tylko Zbigniew Leszek z kolegą spełnił jeden z wymogów rajdu, czyli przebranie i rower retro (dosiedli starego tandemu), ale nie to przecież było ważne.

– Taka majówka na dwóch kółkach to fajny sposób na spędzenie czasu – mówili ci, którzy spośród imprez długiego weekendu wybrali „tramwajowo-rowerowy” rajd. Pośród nich był także Bolesław Osipik, znany rowerzysta i popularyzator Jeleniej Góry . – Naszym pragnieniem jest, aby ta impreza była cykliczna i raz do roku przypominała mieszkańcom, że jeździły w mieście tramwaje. I przy okazji promowała rowery – powiedział. Z. Leszek.

Dzwonek dał sygnał do odjazdu nietypowego rowerowego korowodu. Cykliści przejechali trasą tramwajów jeleniogórskich: ulicą 1 Maja, Konopnickiej, placem Ratuszowym i Długą. Później wjechali na plac Niepodległości i ulicą Wolności ruszyli w stronę Cieplic. Tam czekają na nich inni rowerzyści, którzy – z uwagi na program „Dzień dobry TVN” nadawany dziś z Cieplic – dotarli tam wcześniej. Metą rajdu była pętla tramwajowa w Sobieszowie.

Obejrzyj video z początku imprezy:

object width="340" height="285">

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17) Dodaj komentarz

~kolarz 1-05-2009 11:46
ale wiocha.. ;)
~Bartek 1-05-2009 13:18
Było ekstra :) Nie ma to jak jeleniogórska rowerowa brać :)
~biker 1-05-2009 13:23
ale dziura.. ;)
~Zbigniew Leszek 1-05-2009 13:37
zawsze źle co by nie zrobić - ten kolarz to chyba z rowerka BOBO - a wbrew pozorom uczestnicy się zjeżdżali i było nas już w Cieplicach dość sporo ponad 80 osób - impreza udana dziękuję sponsorom za wsparcie nagrodami - Roman Kuty dyrektor WORD ufundował nagrody w konkursie dla dzieci - Uzdrowisko Cieplice , Marcin Zawiła i firma dekarska Lekop nagrody dla uczestników Rajdu, które rozlosowaliśmy w Sobieszowie.
~Zbigniew Leszek 1-05-2009 13:43
Zapraszam na następną edycję Rodzinnego Rajdu Rowerowego - do Podgórzyna ,,Doliną rzeki Wrzosówki i Podgórnej,, w Czerwcu - dokładny termin będzie podany na stronach jelonki.com oraz na stronie jeleniogórskiego klubu kolarskiego. A 17 maja rajd do Chmielenia na uroczystą mszę u Kapelana dolnośląskich sportowców - szczegóły na internetowych stronach.
~kropek 1-05-2009 13:43
ale duzo tych kolarzy... a zdjęć to też full nie ma co ...
~exxon 1-05-2009 16:13
super było
~Anna 1-05-2009 16:39
W związku z tym ,że impreza była rozłożona etapami w Cieplicach było już nas więcej, a do Sobieszowa - /końcowy przystanek byłego tramwaju/ dojechało ponad 80 osób.Najmłodszy uczestnik miał 2,5 roczku i przyjechał własnym rowerkiem.Na zakończenie przejazdu uczestnicy wzięli udział w loterii.Słonko dopisało ,humorki też, było bardzo miło, rodzinnie. Pozdrawiam i dziękuję wszystkim uczestnikom:)
~arlene 1-05-2009 17:17
Miałam okazję mijać "peleton" na Wolności, frekwencja baaaardzo skromna faktycznie.
~dzerndt 1-05-2009 18:07
Było bardzo miło i sympatycznie a najmłodsza uczestniczka imprezy miała prawie 1,5 roczku. Jechała niemalże od samego początku, dogoniła kolarzy na placu ratuszowym.
~Bartek 1-05-2009 19:25
Narzekacie a czemu sami czegoś nie zorganizujecie? Najprościej jest narzekać! Było naprawdę miło i rodzinnie jak już podkreślano. Wielkie dziękuję i uznanie dla pana Zbigniewa Leszka za organizację takich rajdów rodzinnych i niech się Pan nie przejmuje maruderami - taka polska mentalność u niektórych ludzi wychodzi..
~TOMWOJ 1-05-2009 21:28
ŻAŁUJE, ŻAŁUJE ŻAŁUJE że mnie tam nie było ale pokonanie 550 km. ot tak,,, nie jest takie proste..... Przez 30 lat mieszkałem pod Jelenią od dwóch lat pracuje pod Warszawą... Ale u DJAbŁA jestem miłośnikiem tramwajów i posiadam wiele książek o tramwajach w Miastach Polski i o wiele więcej Czech a o Jeleniogórskich Tramwajach to co mam jakieś tam książeczkę o balladach Jeleniogórskich tramwajach i tyle.... Czy naprawdę nikogo nie stać by wydrukować książkę z setkami zdjęć oraz o profesionalnym opisie o komnikacji tramwajowej.... Czekam na taką książkę z niecierplwośćią i mam nadzieje że się w swoim życią ją doczekam!!!!!!!!!!
~Zbigniew Leszek 1-05-2009 22:18
Chciałem podziękować uczestnikom - naprawdę było fajnie - zaskoczyła mnie frekwencja na mecie w Sobieszowie - moją intencją Rodzinnych Rajdów Rowerowych nie jest pokazywanie się liczebnie podczas jazdy (względy bezpieczeństwa), tylko abyśmy się spotkali razem na mecie - tu pokazaliście, że wart robić takie imprezy - już dziś zapraszam na kolejny ,,Rodzinny Rowerowy Rajd,, do Podgórzyna - w odróżnieniu od naszego miasta, które w ogóle nie wsparło naszej imprezy - musieliśmy zorganizować ją za własne składkowe pieniądze - Gmina Podgórzyn planuje zorganizować festyn dla nas, a nasze towarzystwo rowerowe nagrody dla uczestników tej rodzinnej zabawy - do zobaczenia w Czerwcu, w Podgórzynie - informacji szukać na www.jelonka.com lub na www.jeleniogórski klub kolarski. – Pozdrowienia i wspaniałej majówki na rowerach. - Zbigniew Leszek prezes I-KTK-N
~kolarz 1-05-2009 22:27
no pewnie, nie dodajcie mojej wypowiedzi, bo po co.. niech żyje cenzura, sto lat!
Cień 2-05-2009 0:54
Jak będzie wjazd na Śnieżkę, to ja się pisze, tylko uprzedźcie wcześniej, bym mógł ustalić harmonogram pracy.
~E i J 2-05-2009 9:14
Serdecznie pozdrawiamy panów na tandemie. Byli doskonali w swojej roli.
~Mateusz Osipik 2-05-2009 12:03
Wiele osób pytało mnie gdzie będzie można obejrzeć zdjęcia, więc są dostępne pod tym adresem: http://www.mediafire.com/?sharekey=2b5cc8899e37d2f4e7ba8e3c6e11ce20e04e75f6e8ebb871 Także Pan Zbigniew Leszek ma (będzie miał) dostępne zdjęcia.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group