Piątek, 7 sierpnia
Imieniny: Doroty, Kajetana
Czytających: 2588
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Ruszyła budowa chodnika przy Świerkowej. A co z Ogrodową?

Wiadomości: Sobieszów
Wtorek, 8 lipca 2014, 7:24
Aktualizacja: 7:27
Autor: AP/ Angela
Fot. AP
Takie pytanie zadają mieszkańcy Sobieszowa, zdaniem których to remont chodnika i ulicy Ogrodowej jest najpilniejszą potrzebą. – Z niej korzysta wielu mieszkańców i uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum – mówią.

O budowę chodnika przy ul. Świerkowej wnioskował radny Józef Gajewski. Dziewięć lat temu podczas prowadzonych tu prac zdecydowano, że chodnik będzie biegł z jednej strony jezdni, bo ruch w tym miejscu jest minimalny. Z tego względu wprowadzono tu przepisy „strefa zamieszkania”. Radny przekonywał, że wygląda to tak, jakby wykonawca uciekł z placu budowy, a z drogi korzysta wielu. Poparło go kilku mieszkańców tej ulicy i obecnie dobudowywane jest te brakujące 125 metrów chodnika. Ta inwestycja budzi jednak wśród mieszkańców Sobieszowa mieszane odczucia.

- Nie rozumiemy, dlaczego radny wnosił o remont tej ulicy, gdy w samym Sobieszowie jest wiele innych ważniejszych inwestycji – mówią mieszkańcy. - Pilnie, powinno wyremontować się chodnik i jezdnię przy ulicy Ogrodowej, bo z niej korzysta wielu mieszkańców i uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum. Ta ulica nie była remontowana od 35 lat, ponadto nie posiada ani jednej lampy ulicznej. Ulica Świerkowa natomiast jest szeroka, ładna i oświetlona, a do tego ruch na niej jest niewielki – dodaje pani Aleksandra.

O remont ul. Ogrodowej od lat wnioskuje Stowarzyszenie Sympatyków Sobieszowa.

- To niecałe 100 metrów jezdni i chodnika, które obecnie jest w katastrofalnym stanie technicznym – mówi pani Anna. - Płyty chodnikowe są popękane i pokuszone. Krawężniki są wysokie i powykrzywiane, a w jezdni są dziury. Dla osób korzystających z tej ulicy jest to zagrożenie zdrowia i życia – mówi.

- Słyszymy, że w budżecie miasta jest mało pieniędzy, więc dlaczego nie wydatkuje się ich racjonalnie - pytają rodzice dzieci z podstawówki. - Miasto ostatnio pozyskało nowe środki, niestety znów zapomniano o ulicy Ogrodowej. Na uroczystościach szkolnych radni chętnie się pojawiają, ale nie zauważają tego problemu. Być może czekają na kampanię wyborczą, by mieć co obiecać. We wrześniu rozpoczyna się nowy rok szkolny. Ciekawi jesteśmy czy do tego czasu ulica Ogrodowa zostanie wyremontowana - dodaje pan Kazimierz.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz

~Sobiesz 33 8-07-2014 11:41
Drogi, chodniki itd ... tylko dla tych " lepszych " :((( To jest nasza Jelenia Góra - dziura!
~Ach... 8-07-2014 12:18
Tak, a dziś na sesji Rady szanowny pan radny J.Gajewski ubolewa na temat robót przy chodniku na ul. Świerkowej - Paranoja
~mieszakaniec 8-07-2014 14:07
W Sobieszowie - Ogrodowa, Chałubińskiego, skrzyżowanie Cieplica - Romera, plac zabaw, mosty no i dodatkowo ulice... Cieplicka, Heweliusza, Młyńska, Kamiennogórska, Karkonoska, Pod Chojnikiem, ale nasi radni tego nie zauważają . Wybory już blisko !
~aa 8-07-2014 14:10
Widocznie władze mają w nosie dzieci( MY JAKO RODZICE BĘDZIEMY MIEĆ WŁADZE W NOSIE PRZY WYBORACH).Niech któryś radny przejedzie wózkiem z małym dzieckiem chodnikiem przy Ogrodowej, niech spróbuje wjechać z ulicy na chodnik- będzie niezły ubaw. Dziecko koleżanki w tym roku szkolnym dwa razy skręciło kostkę na tym chodniku, ale co tam władze to interesuje...Byle do wyborów!!!
~rozsądny 8-07-2014 18:11
Trzeba było wybudować chodnik zamiast tych durnych tras do narciarstwa biegowego pod Chojnikiem, gdzie prawie nigdy nie ma śniegu i które już popękały. Mieszkańcy woleli igrzyska zamiast chleba i teraz mają - muszą skomleć o kawałek chodnika przy dużej szkole, naprawę pokorodowanych mostków grożących zawaleniem, ulice też pełne dziur. Niech to będzie nauczą na przyszłość dla wszystkich.
~xyz 8-07-2014 20:43
bez sensu ten chodnik na świerkowej bo i tak wszyscy chodzimy srodkiem ulicy ;) i pewnie chodzic będziemy Radny chciał mieszkańcom się przypodobać , ale mu się nie udało ...uuuu szkoda ... to teraz Panie radny niech pan w ramach rekompensaty wyremontuje chodnik przy szkole bo tam się zabic można i niejedno kolano jest tam rozbijane każdego roku. Tu będzie większy pozytek
~naj 8-07-2014 21:06
zapraszam na darmowy survival, tor przeszkód chodnikiem ulicy Kamiennogórskiej
~jeż 8-07-2014 21:52
potrzeby są zawsze większe niż możliwości - cieszę się z nowego chodnika na ul. Świerkowej
~przeciwny 9-07-2014 8:37
to ja poproszę o kostkę i nowe lampy na Sądowej w Sobieszowie
~do jeż 9-07-2014 22:49
Pewnie, że się cieszysz ... wiadomo ;) . Pomożesz w zimie odśnieżać chodniki swoim sąsiadom :))
~14 7-08-2014 14:22
Zamiast zająć się czymś pożytecznym to zrobili chodniki na osiedlu gdzie i tak chodzi się środkiem ulicy...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group