Środa, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 4856
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Ruszył remont na krajowej trójce w Radomierzu

Środa, 30 września 2009, 7:57
Aktualizacja: Czwartek, 1 października 2009, 7:49
Autor: Angela
REGION: Ruszył remont na krajowej trójce w Radomierzu
Fot. Angela
Rozpoczęła się modernizacja dwuipółkilometrowego odcinka krajowej trójki w Radomierzu, na której głębokie koleiny od dłuższego czasu były dla kierujących nie tylko utrudnieniem, ale i zagrożeniem dla ich życia. Położona zostanie m.in. nowa nawierzchnia. Remont potrwa do 10 listopada. Koszt: 5 mln 300 tys. zł.

Wczoraj na odcinku krajowej trójki w Radomierzu, od stacji paliw do skrętu na Janowice Wielkie pracownicy frezowali nawierzchnię drogi, na którą położone zostanie nowy asfalt. 2,5 km przeznaczone do remontu zostanie podzielone na 300- metrowe odcinki. Na czas prac remontowany odcinek będzie wyłączony z ruchu, a po jego obu stronach pojawią się światła, a w przypadku większego natężenia samochodów, dwóch ludzi kierujących ruchem.

Pojazdy będą bowiem przejeżdżały jedną stroną drogi. Tak będzie przez najbliższe dwa miesiące. Wykonawca, firma Colas Polska, która wygrała przetarg na wykonanie prac, zgodnie z umową podpisaną z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad na wykonanie odbudowy tego odcinka ma trzy miesiące od daty podpisania umowy. Dokument podpisano 10 sierpnia. Dziesięć dni później zleceniodawca przekazał wykonawcy plac budowy.

W ramach odbudowy tego odcinka wymieniona i wzmocniona zostanie nawierzchnia drogi, wyremontowane będą też zatoki autobusowe, w miejscach najbardziej niebezpiecznych ustawione będą też bariery energochłonne. Pojawi się również nowa konstrukcja nawierzchni na zjazdach do stacji paliw. Oczyszczone będą rowy i przepływy na tym odcinku – wymienia Joanna Wąsiel, rzecznik prasowy wrocławskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.
Pieniądze na ten cel pochodzą w całości z budżetu państwa.

Czytaj również

Komentarze (38)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
379
Tak
28%
Nie
65%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group