Sobota, 1 października
Imieniny: Danuty, Igora, Remigiusza
Czytających: 7050
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Ruszy ze stacji lokomotywa

Piątek, 9 grudnia 2005, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 7 marca 2006, 10:23
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Ruszy ze stacji lokomotywa
Fot. goral
Nowy rozkład jazdy pociągów wchodzi w życie od niedzieli, 11 grudnia. Rewolucji nie będzie, ale kolejarze są zadowoleni, że udało się utrzymać połączenia regionalne. Jeszcze w październiku zagrożone były zawieszeniem lub likwidacją.

- Podstawową nowości będzie codzienne, a nie okresowe, kursowanie pociągu "Karkonosze" ze Szklarskiej Poręby do Warszawy Wschodniej - powiedział nam Edmund Pomieczyński, naczelnik sekcji przewozów pasażerskich Polskich Kolei Państwowych w Jeleniej Górze.
Pociąg będzie w okresie świąteczno-noworocznym prowadził wagony sypialne i kuszety. Przed Bożym Narodzeniem na tory wrócą też składy z Jeleniej Góry i Szklarskiej Poręby do Gdyni oraz do Krakowa, Poznania i Lublina. - Będą to jednak tylko połączenia okresowe, uruchamiane na czas świąt, ferii i wakacji - mówi naczelnik Pomieczyński.

Nie ubędzie pociągów lokalnych. Normalnie będą jeździły składy na trasie Jelenia Góra - Szklarska Poręba i Jelenia Góra - Węgliniec. Nie zmniejszy się także liczba połączeń z Wrocławiem. Choć na przyspieszenie dojazdu do stolicy województwa nie ma co liczyć. Stan, w jakim jest torowisko na pewnych odcinkach, uniemożliwia powrót zlikwidowanych dwa lata temu pościgów pospiesznych. Wszystkie wyjeżdżające z Jeleniej Góry będą składami osobowymi.

Jeszcze w styczniu do Lwówka Śląskiego będzie jeździł autobus komunikacji zastępczej. Szynobus ma wrócić na torowisko w lutym. Kolejarze liczą też, że dostaną jeszcze jeden autobus szynowy. Wówczas połączeń lokalnych ma być więcej/

PKP wprowadzają też nową ofertę w postaci biletu Euro-Nysa. Za 20 złotych będzie można dojechać i wrócić z Jeleniej Góry i Bolesławca, przez Węgliniec, do Goerlitz (Niemcy). Bilet będzie ważny na terenie Euroregionu Nysa w Polsce, Czechach i Niemczech.

Szczegółowy nowy rozkład jazdy pościgów PKP zamieściło już na swojej stronie internetowej: http://www.pkp.pl/

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group