Na remontowanej części drogi wprowadzona zostanie czasowa organizacja ruchu. Podzielona będzie ona na dwa etapy. Od skrzyżowania z ulicą Wesołą do skrzyżowania z ulicą Elizy Orzeszkowej wprowadzony zostanie ruch wahadłowy. Wlot ulicy Orzeszkowej również zostanie objęty sterowaniem za pomocą sygnalizacji świetlnej. Drugi etap prac przewiduje zamknięcie dla ruchu odcinka pomiędzy ulicą Elizy Orzeszkowej a granicą miasta.
Prace potrwają około trzech miesięcy. Wykonawcą zadania jest konsorcjum firm „COM-D” Sp. z o.o. oraz Jeleniogórskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z o.o. Wartość inwestycji to ponad 2 mln zł.
Kierowców prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie prowadzonych robót oraz stosowanie się do zmienionej organizacji ruchu.