Czwartek, 29 lipca
Imieniny: Marty, Olafa
Czytających: 8528
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Ruszy „Osiedlowy Wortal Internetowy Zabobrza”?

Piątek, 13 stycznia 2012, 8:14
Aktualizacja: 8:15
Autor: Petr
Obszerny materiał fotograficzny związany z Zabobrzem wczoraj i dziś. Panoramiczny a przy tym spójny obraz największej dzielnicy Jeleniej Góry, będącej przykładem samodzielnego kompleksu urbanistycznego i budownictwa z drugiej połowy XX w. A wszystko w nowym wortalu internetowym, który ma ruszyć już wkrótce.

– „Osiedlowy Wortal Internetowy Zabobrza” to projekt niekomercyjny, poświęcony historii i architekturze największej dzielnicy Jeleniej Góry. W założeniu, będzie on kontynuacją książki „Zabobrze – przewodnik artystyczny”, którą wydaliśmy niedawno z pomocą Urzędu Miasta w Jeleniej Górze. W ramach projektu zostaną m.in. przeprowadzone spotkania oraz warsztaty z mieszkańcami Zabobrza, a także z osobami, które miały silny wpływ na obecny kształt osiedla – mówią nam Michał Guz i Paweł Krzaczkowski, twórcy wortalu.

I dodają: – Postanowiliśmy zebrać materiały dotychczas mocno rozproszone. Stworzyć obraz, który będzie oddawał w pełni charakter Zabobrza. Dzielnicy zrealizowanej od początku, do końca przez polskich gospodarzy miasta w drugiej połowie XX w. Póki co przygotowujemy się do złożenia wniosku o dofinansowanie wortalu z miejskiego budżetu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group