Piątek, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 7124
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Rusza remont drogi powiatowej

Środa, 13 czerwca 2018, 7:57
Aktualizacja: Czwartek, 14 czerwca 2018, 7:48
Autor: WAC
Powiat: Rusza remont drogi powiatowej
Fot. WAC
Lada dzień rozpoczną się prace przy długo oczekiwanym remoncie drogi powiatowej Mysłakowice – Miłków.

Umowa z wyłonionym w drodze przetargu wykonawcą, którym jest firma Kama z Mysłakowic została podpisana kilka dni temu. Przekazanie placu budowy zaplanowano za kilka dni, zaś inwestycja musi zostać wykonana i rozliczona do końca tego roku.

Środki na remont tej drogi pochodzą głównie z dotacji, w wysokości 4,2 miliona złotych jaką Powiat Jeleniogórski otrzymał ze środków na usuwanie klęsk żywiołowych, z puli Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Swój wkład zadeklarowały też gminy: Podgórzyn (250 tysięcy złotych) i Mysłakowice (300 tys. zł) W sumie kwota jaką udało się zgromadzić samorządowi powiatowemu to około 5 milionów złotych.

Nie zapadła jeszcze decyzja, czy samorząd powiatu otrzyma dodatkowe wsparcie na realizację tego zadania z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Środki te miałyby zniwelować różnicę między kosztorysową wartością planowanych prac, a kwotą jaką zaproponowała wybrana w przetargu firma, czyli 6,2 miliona złotych. Już wcześniej, na wypadek gdyby decyzja MSWiA była negatywna Rada Powiatu Jeleniogórskiego podjęła uchwałę, o zabezpieczeniu dodatkowej puli pieniędzy na remont drogi w ramach budżetu powiatu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group