Środa, 29 czerwca
Imieniny: Piotra, Pawła
Czytających: 6992
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Podgórzyn: Rusza przebudowa remizy w Zachełmiu

Niedziela, 14 października 2018, 6:34
Aktualizacja: Poniedziałek, 15 października 2018, 7:07
Autor: WAC
Podgórzyn: Rusza przebudowa remizy w Zachełmiu
Fot. użyczone
Po wielu staraniach udało się znaleźć wykonawcę modernizacji budynku dawnej remizy strażackiej w Zachełmiu.

Stowarzyszenie Karkonoskie Zachełmie, które podjęło się wyremontowania dawnej remizy pozyskało na ten cel ponad 200 tysięcy złotych z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Według planów, obiekt po przebudowie ma zmienić się w lokalne centrum dziedzictwa i aktywności twórczej. W jego wnętrzach ma powstać multimedialne muzeum wsi, w którym będzie można m.in. zobaczyć archiwalne zdjęcia miejscowości, przedmioty przywiezione przez repatriantów ze wschodu w 1945-46 roku, poznać tajniki haftu zachełmiańskiego oraz obejrzeć filmy z rozmowami z najstarszymi mieszkańcami. Znajdzie się też miejsce na pomieszczenie, w którym będzie można przeprowadzić warsztaty lub zebranie wiejskie.

Przez wiele miesięcy społecznikom, mimo ogłaszanych przetargów, prowadzonych negocjacji i poszukiwań różnymi kanałami nie udawało się znaleźć wykonawcy modernizacji. Dopiero w ostatnim czasie ich zabiegi zakończyły się sukcesem i już jutro (15.10) jedna z jeleniogórskich firm wejdzie na plac budowy. Jednak zaproponowana przez wykonawcę stawka o około 30 tysięcy złotych przekracza zaplanowaną w budżecie inwestycji.

- W tej sytuacji na wyposażenie obiektu pozostało nam jedynie około 9 tysięcy złotych – mówi sołtys Zachełmia Robert Balcerek. - Zmusza nas to, aby poszukać dodatkowych środków zewnętrznych na realizację naszych planów. Prace remontowe mają się zakończyć do 30 kwietnia przyszłego roku

Twoja reakcja na artykuł?

1
33%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
67%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group