Piątek, 31 marca
Imieniny: Balbiny, Beniamina
Czytających: 9004
Zalogowanych: 18
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Rusza projekt "Świat muzyki filmowej z Klassik Modern"

Czwartek, 30 marca 2017, 8:03
Aktualizacja: Poniedziałek, 3 kwietnia 2017, 7:23
Autor: TS
Region: Rusza projekt "Świat muzyki filmowej z Klassik Modern"
Fot. Organizator
Orkiestra Kameralna Filharmonii Dolnośląskiej Klassik Modern istnieje od maja 2005 roku. Kierownikiem artystycznym jest od początku inicjator jej powstania – Roman Samostrokov, wybitny wiolonczelista, kompozytor i aranżer. Członkami orkiestry są doświadczeni muzycy, którzy występowali wcześniej w renomowanych orkiestrach i zespołach kameralnych w Polsce i za granicą.

Klassik Modern wiele koncertuje grając arcydzieła muzyki klasycznej, ale także muzykę współczesną: poważną i rozrywkową. Kompozycje Romana Samostrokowa oraz jego aranżacje orkiestrowe muzyki Beatlesów i innych gigantów muzyki popularnej, hitów muzyki filmowej i standardów jazzowych
przyjmowane są z ogromnym entuzjazmem przez publiczność sal filharmonicznych oraz uczestników wielu imprez kulturalnych oraz spotkań biznesowych, które uświetnia swoją grą Klassik Modern. Orkiestra koncertowała z wybitnym wirtuozami muzyki klasycznej i wieloma gwiazdami estrady w całej Polsce oraz w wielu stolicach i metropoliach kulturalnych Europy.

Od czasu swojego istnienia orkiestra występuje na licznych festiwalach m.in.: Noce Kościołów (Wrocław), Międzynarodowy Festiwal im. H. Wieniawskiego (Szczawno Zdrój), Koncerty Pokoju (Jawor), Międzynarodowy Festiwal im. Krzysztofa Pendereckiego (Münster Niemcy).

Informacje o Stowarzyszeniu:
Stowarzyszenie Muzyczno - Wydawnicze „Klassik Modern” jest organizacją pozarządową, powstałą w 2013 roku z inicjatywy 15-stu muzyków Orkiestry Kameralnej „Klassik Modern”. Członkowie w/w Orkiestry stanowią obecnie trzon Stowarzyszenia, są to doświadczeni pracownicy artystyczni Filharmonii Dolnośląskiej, a także nauczyciele Szkół Muzycznych, działających na terenie Jeleniej Góry. Stowarzyszenie opiera się zatem na kompetencjach oraz wieloletnim doświadczeniu w dziedzinie muzyki oraz edukacji muzycznej, ze szczególnym uwzględnieniem blisko 10-letniej działalności Orkiestry Kameralnej „Klassik Modern”, która w tym czasie promowała muzykę rozmaitych form i stylów na terenie całego województwa dolnośląskiego, kraju, a także poza granicami Polski (udział w festiwalach: „Noce Kościołów” we Wrocławiu, Międzynarodowy Festiwal im. H. Wieniawskiego w Szczawnie Zdroju, Festiwal Muzyki Filmowej w Hotelu Gołębiewski w Karpaczu oraz wielu innych). Stowarzyszenie ma przyjemność współpracować z utalentowanym wiolonczelistą, kompozytorem i aranżerem Romanem Samostrokovem, z którym zrealizowało kilka ciekawych projektów, tj. koncert charytatywny dla Zuzanny Grzelak, Warsztaty Muzyczne „Summer Prague Academy” w Pradze, a także koncert muzyki filmowej.

Główne cele działalności Stowarzyszenia to: propagowanie muzyki z różnych epok i stylów, umuzykalnianie dzieci i młodzieży, promocja i wyszukiwanie młodych talentów, wspieranie edukacji muzycznej dzieci.

O Projekcie:
Stowarzyszenie Muzyczno-Wydawnicze „Klassik Modern” zaprasza na koncerty pod tytułem " Świat muzyki filmowej z orkiestrą Klassik Modern"! Pięć koncertów na Dolnym Śląsku: w Lubaniu, Bolkowie, Lwówku Śląskim, Zawidowie i Złotoryi.

W programie największe przeboje muzyki filmowej z takich hollywoodzkich hitów, jak: Titanic, Piraci z Karaibów, Madagaskar, Gra o Tron, Król Lew i wiele innych.

- Na pierwszy koncert zapraszamy w niedzielę 9-go kwietnia do MDK w Lubaniu, godzina 17.00 - zachęcają organizatorzy. Wstęp wolny.

Projekt sfinansowany ze środków Fundacji PZU.

Ogłoszenia

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group