Poniedziałek, 30 stycznia
Imieniny: Macieja, Martyny
Czytających: 9799
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Rusza proces podpalacza ludzi

Poniedziałek, 21 marca 2016, 8:08
Aktualizacja: Wtorek, 22 marca 2016, 8:04
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Region: Rusza proces podpalacza ludzi
Fot. Archiwum
Na wtorek (22.03) w jeleniogórskim sądzie zaplanowana jest pierwsza rozprawa 30–letniego Piotra G., który usłyszał zarzut działania ze szczególnym okrucieństwem. Według aktu oskarżenia, mężczyzna oblał łatwopalną substancją, a następnie podpalił dwie osoby. Poszkodowani zmarli. Oskarżony nie przyznaje się do winy i twierdzi, że został „wrobiony” w podwójne zabójstwo.

Jak już pisaliśmy, do tragedii doszło 13 kwietnia 2015 roku w jednym z kasyn w Zgorzelcu. Jak wynika z ustaleń policji i prokuratury, to były porachunki między dwoma grupami zajmującymi się rozprowadzaniem narkotyków. Jednak jeden z podpalonych mężczyzn był przypadkową ofiarą.

Piotr G. nie przyznaje się do podpalenia mężczyzn. Twierdzi, że zrobiono z niego kozła ofiarnego. – Ja położyłem zapalniczkę na blacie, ten za ladą ją złapał, chciałem mu ją wyrwać i wtedy ona się zapaliła – tłumaczył oskarżony. Czy są uwierzy w tę wersję wydarzeń? Przekonamy się niebawem. Sprawcy, który był już karany za rozbój i kradzieże, grozi dożywocie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
953
Tak
20%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group