Wtorek, 4 października
Imieniny: Rozalii, Franciszka
Czytających: 7334
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Rusza nowy cykl biegowy

Piątek, 5 lutego 2016, 13:57
Aktualizacja: 14:00
Autor: MDvR
Region: Rusza nowy cykl biegowy
Fot. użyczone
17 kwietnia w Miękini koło Wrocławia startuje nowy cykl biegowy, łączący bieganie w górach i na ulicy. W skład cyklu wejdzie 9 biegów – 6 górskich i 3 uliczne. W każdej edycji na uczestników czeka Półmaraton i bieg na dystansie 10 km. Wszystkie biegi zostaną rozegrane na terenie województw: dolnośląskiego, opolskiego i śląskiego, a cykl będzie się opierał zarówno o biegi z uznaną tradycją i marką, jak i te, które odbędą się po raz pierwszy.

Celem organizatorów jest stworzenie i wypromowanie nowej biegowej marki o nazwie "Super Bieg". Cykl imprez ma być nowym pomysłem na bieganie - ma łączyć biegi uliczne i górskie, ma proponować zawodnikom różne dystanse, różne miejsca i różne trasy.

Wspólną cechą dziewięciu edycji Super Biegu ma być dobra organizacja, atrakcyjne i zróżnicowane trasy i lokalizacje, które wydają się wprost stworzone do biegania. Organizatorzy stawiają sobie ambitne cele: każdy bieg ma być inny i wyjątkowy, a wszystkie razem mają stworzyć jeden wielki Super Bieg, cieszący się uznaniem polskich biegaczy.

Na ostatnim, dziewiątym etapie tego biegowego touru, czekają nagrody dla zwycięzców w klasyfikacji generalnej oraz wszystkich z kompletem startów Super Bieg 2016. Organizatorem cyklu jest firma Grabek Promotion, która od wielu lat organizuje imprezy kolarskie i biegowe.

Ważnym elementem, który może wpłynąć na atrakcyjność cyklu jest to, że w większości przypadków biegi odbywają się w przeddzień maratonów MTB wchodzących w skład cyklu Bike Maraton 2016 - również organizowanego przez Grabek Promotion. Będziemy więc mieć w wielu miejscach prawdziwe sportowe weekendy - w sobotę kolarstwo górskie, a niedzielę bieganie.

W planach jest więc otwierający sezon Półmaraton uliczny w Miękini, który może stać się dużym wiosennym biegiem dla mieszkańców Wrocławia i okolic. Malownicza trasa poprowadzona została przez teren gminy Miękinia i okoliczne miejscowości.

Kolejna edycja to IV Półmaraton Jeleniogórski, który w tym roku czeka sporo zmian. Między innymi bieg zostanie rozegrany na jednej pętli, wyprowadzony z miasta w stronę Karkonoszy, a start i meta będą w Cieplicach - uzdrowiskowej części Jeleniej Góry. Polanica - Zdrój zaprosi biegaczy na prawdziwe górskie bieganie, a kolejna edycja (ostatnia uliczna) zaplanowana jest w Zdzieszowicach, u podnóża Góry św. Anny.

Powrót w teren i w góry to Wałbrzych, który jest idealnym miejscem do biegania w górach. Następnie przeniesiemy się do Wisły na kolejną edycję Wiślańskiego Półmaratonu i Wiślańskiej 10. Potem Bielawa i Ludwikowice Kłodzkie czyli górskie ściganie po obu stronach Gór Sowich. W Bielawie zdobędziemy Kalenicę, w Ludwikowicach Kłodzkich - Wielką Sowę. Na koniec edycja finałowa w Izerach, a bazą biegu będzie Świeradów - Zdrój i finiszem na Stogu Izerskim oraz podsumowaniem całego cyklu Super Bieg. Każda edycja Super Bieg to Półmaraton i bieg na 10 km. Wszystkie biegi uliczne będą posiadały atestowane trasy przez PZLA.

Kalendarz wszystkich edycji cyklu Super Bieg 2016:
Miękinia - 17 kwietnia - bieg uliczny
Jelenia Góra - 1 maja - bieg uliczny
Polanica-Zdrój - 8 maja
Zdzieszowice - 22 maja - bieg uliczny
Wałbrzych - 5 czerwca
Wisła - 19 czerwca
Bielawa - 24 lipca
Ludwikowice - 25 sierpnia
Świeradów-Zdrój - 9 października

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group