Środa, 10 sierpnia
Imieniny: Borysa, Wawrzyńca
Czytających: 6103
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Rusza (kolejny) bezpłatny kurs samoobrony dla pań

Piątek, 17 kwietnia 2015, 8:14
Aktualizacja: 8:17
Autor: 112
Jelenia Góra: Rusza (kolejny) bezpłatny kurs samoobrony dla pań
Fot. Archiwum Jelonki.com
Policja jeleniogórska, IPA Region Jelenia Góra wraz z Prezydentem Miasta Jeleniej Góry zaprasza jeleniogórzanki, które ukończyły 16 lat i są zainteresowane uczestnictwem w kursie samoobrony na spotkanie organizacyjne, które obędzie się 23 kwietnia o godzinie 17.00 w sali konferencyjnej Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze przy ul. Nowowiejskiej 43.

Od 23 kwietnia br. rusza kolejna edycja programu prewencyjnego pn. „Bezpieczna w swoim mieście”, Program ma na celu podniesienie bezpieczeństwa kobiet. Uczestniczki niepełnoletnie muszą mieć pisemną zgodę rodziców na udział w zajęciach.

- Głównym celem kursu samoobrony jest przygotowanie mentalne i fizyczne jego uczestniczek do uniknięcia lub w razie potrzeby odparcia bezpośredniego ataku na życie lub zdrowie. Zajęcia te mają podnieść ogólną sprawność fizyczną uczestniczek kursu, nauczyć prostych i niezawodnych technik walki wręcz, a także podnieść świadomość prawną w kwestii zapobiegania przemocy w rodzinie i w relacjach międzyludzkich – informuje podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik prasowy KMP w Jeleniej Górze.

Przewidziane są wykłady i zajęcia samoobrony, które prowadził będzie instruktor walki wręcz, a także prelekcje prowadzone przez specjalistę ds. prewencji kryminalnej, jak również wykłady i ćwiczenia, które prowadzić będzie psycholog, a także prokurator Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze.

Zajęcia praktyczne odbywać się będą dwa razy w tygodniu (wtorki i czwartki) w hali sportowej Międzyszkolnego Ośrodka Sportu w Jeleniej Górze. Zaplanowano łącznie 10 spotkań po 90 minut.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group