Poniedziałek, 27 września
Imieniny: Kosmy, Damiana
Czytających: 6699
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Rusza darmowy kurs samoobrony dla pań

Sobota, 11 marca 2017, 8:03
Autor: 112
Jelenia Góra: Rusza darmowy kurs samoobrony dla pań
Fot. Archiwum
Policja jeleniogórska, IPA Region Jelenia Góra wraz z Prezydentem Miasta Jeleniej Góry zaprasza panie od 16. roku życia na kolejny kurs samoobrony. Spotkanie organizacyjne już 20 marca o godzinie 16.30 w sali MOS w Jeleniej Górze, przy ul. M. Skłodowskiej–Curie. Udział w szkoleniu jest bezpłatny.

To kolejna edycja programu prewencyjnego pn. „Bezpieczna w swoim mieście” – kurs samoobrony dla kobiet. Program ma na celu podniesienie bezpieczeństwa własnego pań w naszym mieście. Patronat honorowy nad programem objął Prezydent Jeleniej Góry. Uczestniczki niepełnoletnie muszą posiadać pisemną zgodę rodziców na udział w kursie.

Głównym celem kursu samoobrony, jest przygotowanie mentalne i fizyczne jego uczestniczek do uniknięcia lub w razie potrzeby odparcia bezpośredniego ataku na życie lub zdrowie. Specjalistyczne zajęcia, są w stanie przygotować praktycznie każdego człowieka, do odparcia agresywnego ataku. Przy czym, pod pojęciem „odparcia ataku” należy również rozumieć sytuacje, w których sprawca , na skutek działań napadniętego, odstępuje od swojego zamiaru.

W programie są wykłady i zajęcia z samoobrony, które prowadził będzie instruktor walki wręcz, zaplanowano prelekcje prowadzone przez specjalistę ds. prewencji kryminalnej, jak również wykłady i ćwiczenia, które prowadzić będzie psycholog. W zajęciach udział weźmie również prokurator Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze oraz ratownik medyczny.

Zajęcia praktyczne odbywać się będą dwa razy w tygodniu – w poniedziałki i środy w sali sportowej Międzyszkolnego Ośrodka Sportu przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie w Jeleniej Górze, w godzinach od 16.30 do 18.00. Ostatnie spotkanie na sali odbędzie się 19 kwietnia.

- Wszystkie panie zainteresowane udziałem w kursie zapraszamy 20 marca o godzinie 16.30 na spotkanie i pierwsze zajęcia. Dlatego trzeba zabrać ze sobą obuwie sportowe – informuje podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik KMP w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group