Piątek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 7640
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mysłakowice: Rusza budowa szkoły w Mysłakowicach

Sobota, 31 lipca 2021, 6:00
Autor: WAC
Mysłakowice: Rusza budowa szkoły w Mysłakowicach
Fot. UG Mysłakowice
Rozpoczyna się jedna z największych w ostatnich latach inwestycji na terenie gminy Mysłakowice. To budowa kompleksu szkoły podstawowej w Mysłakowicach.

Kilka dni temu w mysłakowickim magistracie została podpisana umowa pomiędzy wójtem gminy Mysłakowice Michałem Ormanem, a prezesem firmy Pre – Fabrykat z Miłkowa, która jest wykonawcą inwestycji. Doszło też już do oficjalnego przekazania placu budowy, a prace rusza lada dzień. We wrześniu planowane jest uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod obiektem.

Według harmonogramu - jeszcze w tym roku ma zakończyć się pierwszy etap inwestycji obejmujący: wykonanie stanu surowego zamkniętego budynków szkoły i sali gimnastycznej, wykonanie wewnętrznej, podposadzkowej instalacji kanalizacji sanitarnej oraz zewnętrznej instalacji gazowej, a także przyłączy: wodociągowego i kanalizacji sanitarnej, wykonanie zewnętrznej instalacji kanalizacji deszczowej i zewnętrznych instalacji elektrycznych z wyłączeniem słupów i opraw oświetleniowych. Wartość tych prac wynosi blisko 19 milionów złotych. Środki te pochodzą z budżetu gminy.

W ostatnim czasie otrzymaliśmy 6 milionów złotych z rządowego programu „Sportowa Polska” na budowę hali sportowej z kompleksem boisk - mówi wójt gminy Mysłakowice Michał Orman. - Wkrótce będziemy ogłaszali przetarg mający wyłonić wykonawcę tej inwestycji. Jednocześnie złożyliśmy wniosek o dofinansowanie w wysokości 44 milionów złotych drugiego etapu budowy szkoły ze środków z „Polskiego Ładu”. Liczymy, że za kilka tygodni dowiemy się, czy dostaliśmy te pieniądze.

Twoja reakcja na artykuł?

37
71%
Cieszy
8
15%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
2%
Smuci
1
2%
Złości
5
10%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
661
Tak
28%
Nie
65%
Nie wiem
8%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group