Czwartek, 29 lutego
Imieniny: Lutosława, Romana
Czytających: 11738
Zalogowanych: 21
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Rusza Akademia Przedsiębiorczości

Czwartek, 21 lutego 2019, 8:26
Aktualizacja: Piątek, 22 lutego 2019, 10:12
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Rusza Akademia Przedsiębiorczości
Fot. Przemek Kaczałko
Karkonoska Agencja Rozwoju Regionalnego (wraz z partnerami) rozkręca ciekawą inicjatywę, mającą na celu rozwój dzieci, młodzieży i studentów. Wczoraj (20.02) organizatorzy Akademii Przedsiębiorczości poinformowali o swoim projekcie.

Jak podkreślają przedstawiciele KARR-u, misją akademii ma być wyposażenie uczestników w podstawowe umiejętności, dzięki którym będą mogli: świadomie wybierać zawód wykorzystując swoje naturalne zdolności, podejmować ryzykowne decyzje bez strachu i brać za nie odpowiedzialność, nauczyć się pracy w zespole i rozwiązywać problemy, pozyskiwać pieniądze na własny biznes oraz świetnie liczyć, planować, oszczędzać.

Nie bądź dzban, startuj z nami - głosi hasło pilotażowego projektu.

W konferencji prasowej, ogłaszającej powstanie Akademii Przedsiębiorczości, wzięli udział organizatorzy i partnerzy. Poza Piotrem Miedzińskim - prezesem Karkonoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, byli to: Krzysztof Wiśniewski - starosta jeleniogórski, Michał Sosnowski - przedstawiciel Uniwersytetu Ekonomicznego - Wydziału Ekonomii, Zarządzania i Turystyki, Anna Szydłowska-Robak - dyrektorka Zespołu Szkół Rzemiosł Artystycznych w Jeleniej Górze, Barbara Marszałek-Szurek - dyrektorka Szkoły Podstawowej Nr 13 w Jeleniej Górze oraz Jarosław Kujda z jeleniogórskiego Leroy Merlin.

W pilotażowym projekcie ma uczestniczyć w sumie około 60 uczniów i studentów. W kolejnych edycjach Akademia Przedsiębiorczości ma się rozwijać o kolejne szkoły, partnerów i sponsorów. Jeleniogórski starosta już deklaruje, że placówki prowadzone przez Powiat Jeleniogórski chętnie przystąpią do projektu. Póki co, przez 4 miesiące

Pomysł rodził się w naszych głowach od kilku lat - zaznacza Piotr Miedziński. - Ruszamy pod koniec lutego, bądź na początku marca - dodał prezes KARR-u.

Jak opowiadała Katarzyna Harbul-Bała z KARR-u, warsztaty będą obejmować 5 modułów: pierwszy - świadome wybranie zawodu, drugi - wystąpienia publiczne, trzeci - zarządzanie pomysłem, umiejętność pracy w zespole, czwarty - pisanie biznesplanów/ skąd wziąć pieniądze na biznes, a piąty - prezentację i wybór najlepszego projektu.

Program dostosowano też do możliwości dzieci z klas I-III. W tym przypadku będą zajęcia z zarabiania i oszczędzania, gospodarowania pieniędzmi, szukania i stwarzania okazji oraz praca w grupie - pomysł na biznes i jego prezentacja.

Dyrektorki jeleniogórskich szkół nie kryły zadowolenia, że to podopieczni ich placówek mają szansę uczestniczyć w pilotażowym projekcie i są pełne optymizmu. Jak podkreślali organizatorzy, wybór Uniwersytetu i Rzemiosł był naturalny ze względu na dotychczasową współpracę, a "Trzynastce" gratulowali odwagi i liczą, że inicjatywa przyniesie pozytywne efekty.

Twoja reakcja na artykuł?

9
56%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
7
44%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Na kogo oddasz głos w wyborach samorządowych 7 kwietnia do rady miasta/gminy/powiatu/sejmiku?

Oddanych
głosów
2222
Bezpartyjnych Samorządowców (partia)
8%
Konfederacje
11%
Lewice
8%
PiS
25%
PO
34%
Trzecią drogę
8%
Innych
7%
 
Głos ulicy
Czy popieramy protesty rolników?
 
Miej świadomość
CPK: Kluczowa inwestycja Polski zagrożona?
 
Rozmowy Jelonki
Pierwsze zdjęcie zrobiłem poczciwą Smieną
 
Aktualności
Na razie szaro, może będzie kolorowo
 
112
Wypiła pół whisky i wsiadła za kółko
 
Turystyka
Kluski karkonoskie za 43 zł
 
Aktualności
Nowy dyrektor Książnicy Karkonoskiej
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group