• Poniedziałek, 22 lipca 2019
  • Godz. 13:37
  • Imieniny: Bolesławy, Magdaleny, Marii
  • Czytających: 6367
  • Zalogowanych: 22
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Rusza Akademia Przedsiębiorczości

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 21 lutego 2019, 8:26
Aktualizacja: Piątek, 22 lutego 2019, 10:12
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Karkonoska Agencja Rozwoju Regionalnego (wraz z partnerami) rozkręca ciekawą inicjatywę, mającą na celu rozwój dzieci, młodzieży i studentów. Wczoraj (20.02) organizatorzy Akademii Przedsiębiorczości poinformowali o swoim projekcie.

Jak podkreślają przedstawiciele KARR-u, misją akademii ma być wyposażenie uczestników w podstawowe umiejętności, dzięki którym będą mogli: świadomie wybierać zawód wykorzystując swoje naturalne zdolności, podejmować ryzykowne decyzje bez strachu i brać za nie odpowiedzialność, nauczyć się pracy w zespole i rozwiązywać problemy, pozyskiwać pieniądze na własny biznes oraz świetnie liczyć, planować, oszczędzać.

Nie bądź dzban, startuj z nami - głosi hasło pilotażowego projektu.

W konferencji prasowej, ogłaszającej powstanie Akademii Przedsiębiorczości, wzięli udział organizatorzy i partnerzy. Poza Piotrem Miedzińskim - prezesem Karkonoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, byli to: Krzysztof Wiśniewski - starosta jeleniogórski, Michał Sosnowski - przedstawiciel Uniwersytetu Ekonomicznego - Wydziału Ekonomii, Zarządzania i Turystyki, Anna Szydłowska-Robak - dyrektorka Zespołu Szkół Rzemiosł Artystycznych w Jeleniej Górze, Barbara Marszałek-Szurek - dyrektorka Szkoły Podstawowej Nr 13 w Jeleniej Górze oraz Jarosław Kujda z jeleniogórskiego Leroy Merlin.

W pilotażowym projekcie ma uczestniczyć w sumie około 60 uczniów i studentów. W kolejnych edycjach Akademia Przedsiębiorczości ma się rozwijać o kolejne szkoły, partnerów i sponsorów. Jeleniogórski starosta już deklaruje, że placówki prowadzone przez Powiat Jeleniogórski chętnie przystąpią do projektu. Póki co, przez 4 miesiące

Pomysł rodził się w naszych głowach od kilku lat - zaznacza Piotr Miedziński. - Ruszamy pod koniec lutego, bądź na początku marca - dodał prezes KARR-u.

Jak opowiadała Katarzyna Harbul-Bała z KARR-u, warsztaty będą obejmować 5 modułów: pierwszy - świadome wybranie zawodu, drugi - wystąpienia publiczne, trzeci - zarządzanie pomysłem, umiejętność pracy w zespole, czwarty - pisanie biznesplanów/ skąd wziąć pieniądze na biznes, a piąty - prezentację i wybór najlepszego projektu.

Program dostosowano też do możliwości dzieci z klas I-III. W tym przypadku będą zajęcia z zarabiania i oszczędzania, gospodarowania pieniędzmi, szukania i stwarzania okazji oraz praca w grupie - pomysł na biznes i jego prezentacja.

Dyrektorki jeleniogórskich szkół nie kryły zadowolenia, że to podopieczni ich placówek mają szansę uczestniczyć w pilotażowym projekcie i są pełne optymizmu. Jak podkreślali organizatorzy, wybór Uniwersytetu i Rzemiosł był naturalny ze względu na dotychczasową współpracę, a "Trzynastce" gratulowali odwagi i liczą, że inicjatywa przyniesie pozytywne efekty.

Twoja reakcja na artykuł?

9
56%
Cieszy
0
0%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
7
44%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~Fronda 21-02-2019 9:35
Panie Miedziński Jak tam wynik finansowy KARR. Juz wszyscy mówią o akcji WYBORY.
~Wtf? 21-02-2019 11:42
Wszystko fajnie ale śmiech mnie ogarnia jak przedsiębiorczości uczą osoby które nigdy nie prowadziły choćby jednoosobowej działalności gospodarczej. To tak jakby stara bezdzietna panna uczyła o małżeństie macierzyństwie.
~ejac 21-02-2019 14:57
Nie wiem jak reszta ale Krzysztof Wisniewski akurat ma pojęcie o biznesie.Patrz Wiśniowa Polana w Miłkowie oraz Centrum rehabilitacji na zabobrzu.
~ 21-02-2019 16:53
Dlaczego na żadnym zdięciu niema Pana ZBYSZKA Ładzińskiego coś się stało zachorował czy nie zauważył okazji pokazania się?
~efendi 21-02-2019 17:54
Jak na dłoni widać, że największym profitem i szczytem przedsiębiorczości jest zapisanie się do jakiejkolwiek partii politycznej, która po wyborach rozdaje stołki swoim towarzyszom vide Miedziński i wiele innych taboretów z Urzędu Miasta itd, itd ! Tego powinni uczyć bo w tym są najlepsi !
~STACH 22-02-2019 10:17
Dziwne uczenie przedsiębiorczości w podstawówce w klasach I do III. Zaskoczony jestem wejściem programu do podstawówek. Czyżby znowu chodziło o przytulenie jakichś środków unijnych i skoczenie na kasę.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group