Piątek, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 3633
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Rudera jak bomba zegarowa

Środa, 23 czerwca 2021, 6:04
Autor: WAC
Jelenia Góra: Rudera jak bomba zegarowa
Fot. WAC
Bardzo obawiamy się o nasze bezpieczeństwo, gdyż po sąsiedzku, w zrujnowanym budynku powstało dzikie składowisko odpadów – mówią mieszkańcy ul. Orkana w Jeleniej Górze.

W zrujnowanym budynku w ostatnich latach, po zaprószeniu ognia, kilka razy wybuchały pożary. Na niezabezpieczoną posesję może wejść właściwie każdy, a co gorsze - jak mówią nasi Czytelnicy - osoba przedstawiająca się jako krewny jego właścicielki od jakiegoś czasu zwozi do opuszczonego domu oraz na jego podwórko różnego rodzaju odpady.

Boimy się, że te śmieci ktoś znowu może podpalić – mówią prosząc o zachowanie anonimowości Czytelnicy. - W budynku jakiś czas temu wymontowano okna, nie jest on też zamknięty i widujemy osoby wchodzące do niego i szukające czegoś w zalegających w środku odpadach. Co kilka dni przywożone są nowe, w tym elektrośmieci oraz opony składowane na podwórku. Cóż z tego, że ktoś na murze budynku napisał, że grozi on zawaleniem i że zabronione jest wchodzenie na posesję, skoro nikt się tym napisem nie przejmuje - dodają Czytelnicy.

Jak informuje Artur Chmielewski z jeleniogórskiej Straży Miejskiej - w tej sprawie toczy się postępowanie wyjaśniające.

Obecnie trwa ustalanie stanu prawnego posesji, które ma określić kto jest jej właścicielem – mówi A. Chmielewski. - Zostanie on zobowiązany do uprzątnięcia terenu. Jednocześnie otrzyma nakaz właściwego zabezpieczenia posesji przed wejściem osób postronnych, gdyż umieszczenie na budynku jedynie napisu informującego o zakazie wstępu jest wysoce niewystarczające.

Twoja reakcja na artykuł?

2
4%
Cieszy
10
20%
Hahaha
1
2%
Nudzi
1
2%
Smuci
10
20%
Złości
27
53%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (27) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group