Niedziela, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 8582
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Ruch to podstawa!

Piątek, 28 maja 2010, 12:44
Aktualizacja: 12:59
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Ruch to podstawa!
Fot. TEJO
Trwające III Międzynarodowe Warsztaty Teatru Awangardowego PESTKA to nie tylko spektakle, lecz także warsztaty dla młodzieży. Jedną z propozycji są zajęcia ze znakomitym aktorem Janem Kochanowskim, którym dziś daje młodzieży wskazówki odnoszące się do ekspresji ruchu na scenie.

Z wielkim wieszczem epoki renesansu i jednym z najwybitniejszych poetów polskich oraz europejskich łączy go imię i nazwisko. Jan Kochanowski, aktor, podjął z wielką pasją próbę realizacji swoich marzeń w alternatywnym Teatrze Cinema spod jeleniogórskich Michałowic. Związany jest też z wrocławskim Teatrem Formy, który jutro zaprezentuje się na PESTCE.

Ma temperament kuglarza, magika zamieniającego siebie i swoje otoczenie w teatr. Laureat wielu nagród, m.in. Brązowej Iglicy 1992, nagrody publiczności dla najpopularniejszego aktora Dolnego Śląska, ma na swoim koncie także realizacje spektakli autorskich ze szczególnym naciskiem na zadania aktorskie.

Dziś w sali kameralnej JCK Jan Kochanowski radził młodzieży zainteresowanej teatrem, jak w optymalny sposób wykorzystać możliwości ciała na scenie. Jej adepci dowiedzieli się, że wcale nie trzeba wkładać zbyt wielkiego wysiłku w mobilność. Poznali rozmaite techniki ćwiczeń poszczególnych części ciała. Aktor zaznaczył, że kluczową rolę w ekspresji scenicznej odgrywają dłonie. Ich ćwiczeniu poświęcono sporą część warsztatów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group