Sobota, 21 maja
Imieniny: Tymoteusza, Wiktora
Czytających: 6002
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Roztańczone brzuchy w „Muflonie”

Sobota, 10 stycznia 2009, 8:13
Aktualizacja: 8:27
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Roztańczone brzuchy w „Muflonie”
Fot. TEJO
Wspaniałym pokazem tańców z różnych części świata zespół „Hayat” przypomniał wczoraj w Sobieszowie, że karnawał trwa w najlepsze. Tancerki oklaskiwano, między innymi, za widowiskowe tańce brzucha. Wszystko pod angielskim hasłem "Exotic Rhytm Orient Flamenco".

Zespół „Hayat” działający pod opieką artystyczną Agaty Szmigrodzkiej zgromadził wczoraj wieczorem w Miejskim Domu Kultury „Muflon” komplet publiczności i to mimo „konkurencyjnego” Karkonoskiego Festiwalu Światła, który odbywał się w Cieplicach.

Widzowie w różnym wieku bili brawo za kunszt, precyzję i ekspresję dziewcząt, które w sali widowiskowej dały popis swoich możliwości. Wieczór był też swego rodzaju lekcją historii tańca. Można było poznać zarys kulisów historii poszczególnych tańców, w tym ognistego flamenco, ale nie tylko. „Hayat” wykonał też popularny taniec brzucha i to w trzech choreografiach.

Co ciekawe, w kręgu kultury arabskiej, skąd ów taniec pochodzi, w nazwie nic nie ma wspólnego z brzuchem. Jest to taniec wschodni. I ma nie tylko artystyczny podtekst. – Bywa tańczony przez dziewczęta w celu ćwiczenia mięśni brzucha, co ma je przygotować do macierzyństwa – usłyszeli zebrani.

Tancerki wykonały też wiązankę tańców hiszpańskich. Zatańczyły także nowoczesne układy do muzyki „Bee Gees” oraz kilka tańców do popularnych przebojów disco. Oklaskom końca nie było. O ile tancerkom należą się one w dwójnasób, o tyle organizatorom niekoniecznie: ze względu na fatalne oświetlenie powierzchni wydarzenia prezentacja straciła wiele uroku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (34) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group