Poniedziałek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 7250
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Rozśpiewany, roztańczony koniec roku szkolnego w MDK „Jelonek”

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 9 czerwca 2011, 20:13
Aktualizacja: Piątek, 10 czerwca 2011, 15:04
Autor: RED
Fot. RED
– Wakacje, znów będą wakacje! – tym hitem zakończył się dzisiejszy koncert, podczas którego okazję do występów w sali widowiskowej Jeleniogórskiego Centrum Kultury mieli adepci muzyki, śpiewu i tańca, którzy artystyczne szlaki przecierają w Młodzieżowym Domu Kultury „Jelonek” w Jeleniej Górze.

Na ponad dwugodzinny koncert złożyło się wiele występów. Przywitani przez Danutę Sitek, dyrektor MDK, goście, którzy z bardzo licznie wypełnili salę JCK przy ulicy Bankowej, mieli okazję wysłuchać prezentacji w wykonaniu zarówno dzieci z wieku przedszkolnym, jak i już obytych ze sceną młodych artystów. Konferansjerkę prowadził Maciej Cytarzyński.

Wystąpili, między innymi, dziewczęta i chłopcy z Akademii Malucha prowadzonej przez Ewę Bąk, przedszkolaki z Koła Aktywności Muzycznej, którego opiekunką jest Reneta Kryńska, a także dzieci z Teatrzyku Literka (instruktor Krzysztof Zwoliński).

Huragan oklasków zebrała „Paka Buziaka”, flagowy zespół MDK, który – z braku jednej z wykonawczyń – wystąpił wsparty o męski głos. Na estradę bowiem wszedł Wiesław Kowalewski, opiekun „Paki”. W takim składzie grupa zaprezentowała się bodaj po raz pierwszy, a pan Wiesław udowodnił swoją wokalną klasę. Wysłuchano szlagierów sprzed lat, głównie autorstwa Agnieszki Osieckiej, a także „Nie płacz Ewka” z repertuaru „Perfectu”.

Umiejętności z zakresu interpretacji muzyki dawnej przedstawiła grupa „Lux in tenebris” (światło w ciemnościach), której opiekunką jest Sylwia Raban. Maciej Cytarzyński przypomniał przy okazji sukcesy, jakie w repertuarze z epoki renesansu odnosiły zespoły działające przy MDK, między innymi, Pro Musica Antiqua.

Entuzjazm widowni wywołały występy Klaudiusza Leśniaka, który przypomniał swoje pierwotne „emploi” Króla Rocka i zaśpiewał głosem łudząco podobnym do Presleyowskiego dwa hity wielkiego Elvisa. Na gitarze Klaudiuszowi akompaniował Karol Maj. Jedną z piosenek wykonawca dedykował Barbarze Kędrze, kierowniczce działu imprez MDK. Klaudiusz wystąpił także w duecie z Klaudią Sztuką. Brawa zebrała także Natalia Droń (piosenka poetycka) oraz trio wokalne. Wielu fanów (fanek zwłaszcza) „przyciągnął” do sali JCK Adam Jęczmyk, na co dzień lider zespołu RE-GYPZ, który tym razem zaprezentował swoje liryczne możliwości głosowe. Dodajmy, że wszystkich młodych wokalistów przygotowała Renata Kryńska.

Prawdziwym hitem koncertu były jednak występy tancerzy z grup (Flesz, Afera i No Name), których instruktorem jest Grzegorz Gigiel. Wzbogacone o efekty świetlne tancerskie popisy w różnych stylach i do muzyki rozmaitej mogły się podobać nawet tym, którzy nie są wielbicielami tego rodzaju sztuki. Zatańczył także „sobowtór” Michaela Jacksona Oskar Walaszek. Na estradzie swoje możliwości zaprezentował także sam Mistrz Gigiel, a publiczność miała okazję zobaczyć jego autorski projekt choreograficzny „Skrzydła, czyli ewakuacja”.

Żegnając publiczność, która oklaskiwała zamykającą koncert piosenkę „Wakacje, znów będą wakacje” w wykonaniu jednego z młodszych adeptów wokalistyki Damiana Rozkosznego, Danuta Sitek podziękowała za oklaski i wyraziła wdzięczność instruktorom i wykonawcom za pracę wykonaną w ciągu roku. Specjalne podziękowania skierowała do dyrekcji JCK za udostępnienie sali przy ulicy Bankowej. Na koniec - wszyscy usłyszeli życzenia radosnych wakacji!

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz

~kwoka 9-06-2011 21:24
Byłam,widziałam,żałuję,że musiałam wyjść przed końcem.Koncert zaskakujący,barwny,różnorodny,ciekawy.Wykonawcy porywający.Widać ogromne zaangażowanie animatorów i pasję młodych artystów.W przyszłym roku zarezerwuję dla nich całe popołudnie. Wielkie brawa!!!
~MAMA 9-06-2011 21:33
BRAWO SYNU DZIĘKUJĘ I GRATULUJĘ .LATA PRACY I POŚWIĘCEŃ OWOCUJĄ.SERCE SIĘ RADUJE .I TAK TRZYMAJ ADASIU.
~widz1 9-06-2011 21:34
widać ogrom pracy instruktorów! dzieciaki świetne! Brawa!!!!!!
Piipi Jelonkowa 9-06-2011 21:58
~FAJNIE ! ~FAJNIE ! ..dzięki Wam będzie otwarty basen przy Sudeckiej ! (wiadomo:regulamin)
~::):) 9-06-2011 22:00
Dziękujemy pani Ewie za wszystko :):) będzie nam brakowało przedszkola
~Adaś 9-06-2011 22:07
Mamo,propsy za wsparcie. Mii też się serce raduje. Ogólnie wszystko mi się raduje. ;**
~widz. 9-06-2011 22:07
Bylim, widzielim.... Piękne i porywające! Brawo! Prawdziwy koncert!
~meloman 9-06-2011 22:26
Duże gratulacje dla Pani Renaty Kryńskiej ! Z ogromna przyjemnoscią obejrzałem i wysłuchalem piosenek w wykonaniu jej podopiecznych. To prawdziwa uczta dla melomanów i nie tylko. Repertuar z najwyższej półki a dzieciaki przygotowane profesjonalnie. BRAWO!
~Meg 9-06-2011 22:44
widać, że było bajecznie i kolorowo, moje dziecko bedzie uczęszczało do MDk na półkolonie i cieszę sie bo nudzić sie nie będzie
~sarna 10-06-2011 4:24
Nie byłam, ale wierze że było bajecznie tylko jeszcze niech dyrekcja MDK zacznie działać żeby te dzieci były widoczne w Polsce ale wszystkie dzieci anie tylko Paka Buziaka !
~Sandra :* 10-06-2011 16:33
o boże jestem na zdjęciu jak sie śpiewa to sie jest... następny kocert 3 września na lotnisku w JG bede śpiewać w duecie pozdro ludziska...
~manga 10-06-2011 21:37
buziaki najlepsze, jestem pod duzym wrazeniem!!!
~Jaa. 13-06-2011 15:28
Kocham Adaś .!! Gratulacje dla Cb. , dla Pawła hmm . . . Dla Sandry (tej starszej) i dla Drońówki .

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group