Wtorek, 19 stycznia
Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty
Czytających: 6201
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION JELENIOGÓRSKI: Rozrywkowo–muzyczne lato dla uczniów z Cieplic

Poniedziałek, 6 czerwca 2011, 9:12
Aktualizacja: Środa, 8 czerwca 2011, 16:05
Autor: Agrafka
REGION JELENIOGÓRSKI: Rozrywkowo–muzyczne lato dla uczniów z Cieplic
Fot. Organizatorzy
Delegacja Państwowej Szkoły Muzycznej im. J. Garści podpisała umowę o staż w ramach programu Leonardo da Vinci z partnerem niemieckim – Domem Europejskim w Lipsku.

Tak jak w poprzednich latach do Czech – tak teraz do Lipska, już wkrótce – 23 czerwca, pojedzie 40 uczestników wraz z opiekunami. Tym razem na staż pojadą członkowie zespołów : skrzypcowego, gitarowego oraz wokalnego (chór), by realizować projekt pt. Nowe trendy w pedagogice muzyki popularno-rozrywkowej

Zaraz po przyjeździe do Lipska - 24.06.11 chór PSM wystąpi z koncertem na święcie dzielnicowym w Leutzsch. Zaplanowany program warsztatów ma na celu przeszkolenie uczestników w branży muzycznej, w zakresie jakiego nie może zrealizować w kraju.
Uczestnicy nabędą praktycznych umiejętności w zakresie improwizowania, aranżacji, stylistyki i artykulacji muzyki popularno-rozrywkowej pod kierunkiem instruktorów. Poznają zasady pracy w zespołach kameralnych oraz dadzą koncerty w wielu atrakcyjnych miejscach: Sali Filharmonii Lipskiej GEWANDHAUS, Domu Schumanna, w Szkole Muzycznej im. J.S Bacha, w Dreźnie w Muzeum Kraszewskiego na Święcie Lata Polsko-Niemieckiego Towarzystwa oraz w Muzeum Instrumentów Muzycznych w Lipsku.
Będą mieli okazję pracować pod kierunkiem m. in. Olivera Schwerdta z Muzeum Instrumentów i pedagogów Szkoły Muzycznej w Lipsku.

Na tym jednak nie koniec atrakcji: niemiecki partner reprezentowany przez panią Marię Peter oprócz zajęć stażowych przygotował wycieczki po tym atrakcyjnym mieście : Interaktywne Muzeum Najnowszej Historii, Muzeum Instrumentów Muzycznych, lipskie Konserwatorium, Dom Schumanna, Polskie ślady w Lipsku (Pomnik Bitwy Narodów, pomnik ks. J. Poniatowskiego, Chopin w Lipsku), spacer „śladami nut”, zwiedzanie Drezna i Muzeum Kraszewskiego, lipskie ZOO.

Jeleniogórska młodzież wysłucha także koncertów: dorocznego Koncertu „ Muzyki Dawnej” w wykonaniu studentów lipskiego Konserwatorium, koncertów organowych w Gewandhaus, występu uczniów lipskiej Szkoły Muzycznej oraz pierwszego, letniego koncertu poniedziałkowego pod pomnikiem Bacha.

Uczestników czeka wiele pracy i moc atrakcji. Nagromadzenie ich spowodowane jest tym, że pierwotnie staż był planowany na cały miesiąc. Jednak jest realizowany z listy rezerwowej konkursu 2010 Narodowej Agencji i trzeba go zrealizować w trochę zmienionej wersji – informuje nas Jolanta Czarnecka-Małek, koordynatorka działań.

Uczestnicy podniosą kwalifikacje zawodowe i językowe które potwierdzone zostaną stosownym certyfikatem organizacji przyjmującej i wysyłającej. Projekt pomoże młodzieży pochodzącej z terenów wiejskich i niewielkich miast powiatu jeleniogórskiego w kontynuacji nauki i znalezieniu pracy po ukończeniu szkoły muzycznej. Wzmocniona zostanie ich kreatywność, pewność siebie i mobilność twórcza. Ciekawy początek wakacji murowany!

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group