Czwartek, 2 lutego
Imieniny: Marii, Miłosławy
Czytających: 8123
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Rozpoczyna się budowa mostu na „trójce”

Środa, 28 sierpnia 2013, 7:26
Aktualizacja: Czwartek, 29 sierpnia 2013, 7:09
Autor: Angela
Jelenia Góra: Rozpoczyna się budowa mostu na „trójce”
Fot. Angela
Na dniach do Jeleniej Góry sprowadzona zostanie maszyna do wbijania pali, które będą stanowiły fundament pod nowy most na rzece Radomierka w Maciejowej. Obecnie firma kończy odbudowę mostu na potoku Komar, z którego mieszkańcy mogą już korzystać. Jednocześnie odbudowywane są również dwa mostki na Niećki.

Most biegnący przez krajową 'trójkę", który został doszczętnie zniszczony przez powódź w 2012 roku, był zastąpiony przeprawą tymczasową, wypożyczoną Miastu do sierpnia. W tym roku Jelenia Góra otrzymała z Urzędu Marszałkowskiego promesę na odbudowę mostu w wysokości 3 mln 549 tys. zł.

- W ostatnim czasie przeprawa tymczasowa została rozebrana, oczyszczona, pomalowana i oddana – mówi Jerzy Bigus, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze. – W najbliższych dniach rozpocznie się fundamentowanie nowego mostu – dodaje wiceszef zarządu dróg.

Prace wykonuje Zakład Inżynierii Lądowo- Wodnej Jaz z Kunic. Budowa stałego mostu potrwa do końca listopada br. Do tego czasu kierowcy będą korzystać z przeprawy bocznej, na której obowiązuje ruch wahadłowy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1140
Tak
20%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group