Poniedziałek, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 6867
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Rozpoczęli rok harcerski

Niedziela, 5 września 2021, 14:04
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Rozpoczęli rok harcerski
Fot. Przemek Kaczałko
Ponad 360 harcerzy z Hufca Karkonoskiego ZHP wzięło udział w imprezie rozpoczynającej rok harcerski. Dzieci i młodzież brały udział w grze terenowej, a kulminacją dnia był uroczysty apel.
W wielkiej grze handlowej wzięło udział ponad 350 osób. Zostali podzieleni wiekowo na zuchy, harcerzy starszych i harcerzy. Działają w małych zastępach, żeby wykonać różne zadania, aby wykonać wielki naszyjnik dla jelenia - opowiadała Magdalena Załoga, organizatorka Startu Harcerskiego.

Podczas wykonywania zadań w Parku Norweskim uczestnicy zbierali koraliki o różnych kolorach, które miały swoją wartość punktową, a zastęp, który zebrał największą liczbę punktów do naszyjnika, wygrał całą zabawę.

Konkurencje są wszelakie: od sportowych, skakania w workach, noszenia osoby na noszach, jazdy rowerem, turlania w materacach, turlania opony, strzelania z łuku, trafiania do celu po memory z prawa harcerskiego czy historii Jeleniej Góry - dodała M. Załoga.

Po grze terenowej uczestnicy bawili się podczas przeciągania liny, zjedli obiad, a następnie odbył się uroczysty apel. Co ciekawe, Hufiec Karkonoski ZHP w czasie pandemii powiększył się i liczy obecnie ok. 500 osób.

Twoja reakcja na artykuł?

15
83%
Cieszy
3
17%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
978
Tak
27%
Nie
66%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group