Niedziela, 1 listopada
Imieniny: Juliana, Łukasza
Czytających: 3345
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Rozpoczął się remont elewacji JCK

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 10 września 2010, 13:57
Aktualizacja: Sobota, 11 września 2010, 7:35
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Zajęty chodnik przez ekipy montujące rusztowanie na frontowej części gmachu JCK przy ulicy Bankowej to pierwszy sygnał początku remontu elewacji budynku. Prace potrwają do późnej jesieni.

W ich trakcie zostanie odnowiona „iluzoryczna” elewacja, która nawiązuje do historycznego widoku budynku oszpeconego w latach 60. XX wieku poprzez zamurowanie okien. Znikną brzydkie i zafajdane przez gołębie markizy nad oknami, a całość nabierze blasku i – jak zapewnia dyrektor JCK Jarosław Gromadzki – nie będzie już straszyć w tej części miasta.

Od lata trwają natomiast roboty w tylnej części gmachu i jego piwnicach. Budynek odwilgocono, a na jego zapleczu powstanie estetyczny parking. Wkrótce także zaczną się prace wewnątrz gmachu JCK. Odnowiona zostanie sala: będą wygodniejsze i rzadziej rozstawione fotele, zamontowany zostanie nowoczesna aparatura audio, zmieni się tez obskurny wystrój sali pochodzący z remontu przeprowadzonego przed 25 laty.

Prace modernizacyjne obejmą także pozostałe pomieszczenia budynku, w tym Klub Kwadrat i Galerię Korytarz. Całość ma być gotowa w pierwszym kwartale przyszłego roku. Remont finansowany jest z funduszy unijnych. Modernizacja siedziby pozbawia Jeleniogórskie Centrum Kultury sali na imprezy i koncerty. Dlatego placówka zwróciła się o pomoc w udostępnieniu wnętrz do Teatru im. Norwida, który będzie areną listopadowego festiwalu „Krokus Jazz”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group