Czwartek, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 6763
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Rozpoczął się remont elewacji JCK

Piątek, 10 września 2010, 13:57
Aktualizacja: Sobota, 11 września 2010, 7:35
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Rozpoczął się remont elewacji JCK
Fot. TEJO
Zajęty chodnik przez ekipy montujące rusztowanie na frontowej części gmachu JCK przy ulicy Bankowej to pierwszy sygnał początku remontu elewacji budynku. Prace potrwają do późnej jesieni.

W ich trakcie zostanie odnowiona „iluzoryczna” elewacja, która nawiązuje do historycznego widoku budynku oszpeconego w latach 60. XX wieku poprzez zamurowanie okien. Znikną brzydkie i zafajdane przez gołębie markizy nad oknami, a całość nabierze blasku i – jak zapewnia dyrektor JCK Jarosław Gromadzki – nie będzie już straszyć w tej części miasta.

Od lata trwają natomiast roboty w tylnej części gmachu i jego piwnicach. Budynek odwilgocono, a na jego zapleczu powstanie estetyczny parking. Wkrótce także zaczną się prace wewnątrz gmachu JCK. Odnowiona zostanie sala: będą wygodniejsze i rzadziej rozstawione fotele, zamontowany zostanie nowoczesna aparatura audio, zmieni się tez obskurny wystrój sali pochodzący z remontu przeprowadzonego przed 25 laty.

Prace modernizacyjne obejmą także pozostałe pomieszczenia budynku, w tym Klub Kwadrat i Galerię Korytarz. Całość ma być gotowa w pierwszym kwartale przyszłego roku. Remont finansowany jest z funduszy unijnych. Modernizacja siedziby pozbawia Jeleniogórskie Centrum Kultury sali na imprezy i koncerty. Dlatego placówka zwróciła się o pomoc w udostępnieniu wnętrz do Teatru im. Norwida, który będzie areną listopadowego festiwalu „Krokus Jazz”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
520
Tak
27%
Nie
66%
Nie wiem
8%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group