Czwartek, 7 lipca
Imieniny: Cyryla, Metodego
Czytających: 7319
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Rozorany Park Zdrojowy

Wtorek, 17 sierpnia 2010, 9:13
Aktualizacja: 16:36
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Rozorany Park Zdrojowy
Fot. TEJO
Postępują prace rewitalizacyjne w największym parku w uzdrowisku Cieplice. Jest coraz mniej miejsca dla kuracjuszy i mieszkańców.

Potężna koparka wjechała wczoraj na główną aleję parkową, aby usunąć z niej asfaltową nawierzchnię. Prace przy rewitalizacji największego cieplickiego parku idą pełną parą. Póki co – dotyczą głównie alejek: wytyczania nowych oraz zrywania zniszczonej nawierzchni ze starych.

Inwestorzy spieszą się, bo – z powodu poślizgu rozstrzygnięć przetargowych – remont parku zaczął się z ponad dwumiesięcznym opóźnieniem. Zasięg robót – niestety – ogranicza dostęp do Parku Zdrojowego dla kuracjuszy i gości Cieplic. Zresztą – przebywanie wśród spalin i huku maszyn – do przyjemności nie należy.

Jesienią park zostanie zamknięty „na cztery spusty”. Prowadzona bowiem będzie wycinka drzew, które nie pasują do koncepcji projektu zrewitalizowanego Zdrojowego. Zakres wycinki niepokoi ciepliczan. – Nie mamy pewności, czy pod topór nie pójdą najstarsze i najcenniejsze drzewa – powiedziała nam Małgorzata Turowska, prezes Stowarzyszenia Miłośników Cieplic. Miasto zapewnia, że drzewa w parkowych alejach pozostaną nietknięte. Zabezpieczono już ich konary przed ewentualnym uszkodzeniem podczas prac.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (32) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group