Niedziela, 28 lutego
Imieniny: Lecha, Romana
Czytających: 5568
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Rozmowa o bezpieczeństwie w pubach i klubach. Jutro w Oriencie

Poniedziałek, 10 października 2011, 14:27
Aktualizacja: 18:07
Autor: Petr
Jutro, 11 października w jeleniogórskim klubie muzycznym Orient Express mieszczącym się w budynku dworca PKP odbędzie się „Rozmowa o bezpieczeństwie w pubach i klubach”. Start: godzina 19.00.

W związku z coraz częstszymi aktami przemocy, do których dochodzi w pubach czy klubach w Jeleniej Górze – w tym także w Orient Expressie – właścicielka lokalu mieszczącego się w dawnym budynku dworca PKP Alicja Dusińska postanowiła zorganizować rozmowę, do której zaprosiła m.in. przedstawicieli władz miejskich, policji, straży miejskiej, właścicieli restauracji i innych lokali gastronomiczno-rozrywkowych w mieście, dziennikarzy, organizatorów imprez oraz studentów i młodzież.

Tematami jutrzejszej rozmowy w Orient Expressie będą bezpieczeństwo w pubach i klubach, problemy ze skutecznym zapobieganiem aktom przemocy, zasady panujące w lokalach i ich ochrona, oczekiwania wobec organów ścigania co do zapewnienia bezpieczeństwa na terenie otaczającym lokal, współpraca z władzami miasta i stróżami prawa, oczekiwania uczestników imprez odnośnie organizatorów i ochroniarzy (i vice versa) itp.

– To, co dzieje się dziś w jeleniogórskich pubach i klubach przechodzi ludzkie pojęcie. Zawsze musi trafić się ktoś, kto miast dobrze się bawić przychodzi na koncert albo inną imprezę tylko po to, by popsuć klimat innym. I to musi się skończyć; wspólnie znajdziemy jakiś konsensus – mówi nam Alicja Dusińska.

I dodaje: – Mam nadzieję, że tym razem zaproszeni goście nie zawiodą. Sprawa jest poważna i wymagająca przedyskutowania, a potem skutecznego działania. Gorąco liczę na obecność studentów oraz młodzieży, bo w końcu o nich w tym wszystkim chodzi. Czekam na was jutro punktualnie o 19.00.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group