Środa, 1 lutego
Imieniny: Ignacego, Seweryna
Czytających: 6847
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Rozmawiali o kartach parkingowych

Sobota, 27 września 2014, 8:34
Aktualizacja: 8:41
Autor: Angela
Jelenia Góra: Rozmawiali o kartach parkingowych
Fot. Organizator
Nowe zasady wydawania kart parkingowych dla osób niepełnosprawnych omawiano podczas czwartkowego (25.09) spotkania zorganizowanego w Książnicy Karkonoskiej w Jeleniej Górze. Mimo że sprawa dotyczy około 5 tysięcy jeleniogórzan, na spotkaniu pojawiło się około 50 osób.

„Karty Parkingowe - Nowe przepisy-Nowe zasady" – o tym mówili prelegenci spotkania: Dorota Ćwiek, przewodnicząca Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności wraz z sekretarzem Katarzyną Łobacz-Chowańską, Tomasz Szczurowski - naczelnik WP KMP w Jeleniej Górze, st. post. Beata Baran z KMP w Jeleniej Górze oraz st. insp. Jacek Dziedziński i Grzegorz Rybarczyk ze Straży Miejskiej w Jeleniej Górze.

- Prelegenci omówili zasady przyznawania nowych kart parkingowych, informowali jakie dokumenty są potrzebne do wniosku o nową kartę i kto może się o nią starać. Przekazano również informacje o przepisach ruchu drogowego i znakach jakie nie obowiązują użytkowników powyższych kart.

Ponadto przekazano informacje o przepisach karnych związanych z nieprawidłowym parkowaniem, nieupoważnionym parkowaniem osób nie posiadających kart parkingowych na miejscach dla osób niepełnosprawnych ale również osób, które niewłaściwie posługują się uprawnionymi kartami parkingowymi na tzw. babcie, ciocię – wymienia Lucyna Kornobys z Wydziału Dialogu i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1044
Tak
20%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group