Środa, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 4449
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Rozmawiali o kartach parkingowych

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 27 września 2014, 8:34
Aktualizacja: 8:41
Autor: Angela
Fot. Organizator
Nowe zasady wydawania kart parkingowych dla osób niepełnosprawnych omawiano podczas czwartkowego (25.09) spotkania zorganizowanego w Książnicy Karkonoskiej w Jeleniej Górze. Mimo że sprawa dotyczy około 5 tysięcy jeleniogórzan, na spotkaniu pojawiło się około 50 osób.

„Karty Parkingowe - Nowe przepisy-Nowe zasady" – o tym mówili prelegenci spotkania: Dorota Ćwiek, przewodnicząca Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności wraz z sekretarzem Katarzyną Łobacz-Chowańską, Tomasz Szczurowski - naczelnik WP KMP w Jeleniej Górze, st. post. Beata Baran z KMP w Jeleniej Górze oraz st. insp. Jacek Dziedziński i Grzegorz Rybarczyk ze Straży Miejskiej w Jeleniej Górze.

- Prelegenci omówili zasady przyznawania nowych kart parkingowych, informowali jakie dokumenty są potrzebne do wniosku o nową kartę i kto może się o nią starać. Przekazano również informacje o przepisach ruchu drogowego i znakach jakie nie obowiązują użytkowników powyższych kart.

Ponadto przekazano informacje o przepisach karnych związanych z nieprawidłowym parkowaniem, nieupoważnionym parkowaniem osób nie posiadających kart parkingowych na miejscach dla osób niepełnosprawnych ale również osób, które niewłaściwie posługują się uprawnionymi kartami parkingowymi na tzw. babcie, ciocię – wymienia Lucyna Kornobys z Wydziału Dialogu i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17) Dodaj komentarz

~KRECIK 27-09-2014 8:57
Jelenia gora to jedyne miasto gdzie niepełnosprawni smigaja najdroższymi furami, BMW X6 ,Audi S8,Mercedesy , górnej półki i wiele wiele innych. Nie pitolcie że bierzecie sie z karania za źle parkowanie bo wiece dobrze że nic im nie zrobice. Wszyscy w JG wiedzą jacy to "niepełnosprawni"u nas jeżdżą.
~jelgor 27-09-2014 9:00
W majestacie prawa,została złamana zasada,że nabyte prawa są prawem świętym.Przecież dotychczasowe uprawnienia nie zostały nadane "na ładne oczy",ale na podstawie obowiązujących przepisów.Jeżeli ciągle się zmienia przepisy,to nie jest ono szanowane.
~Wiem 27-09-2014 9:30
Nie mam nic przeciw uprawnieniom dla osób z widoczną niepełnosprawnością, ale bardzo mnie denerwuje jak TAKI "niepełnosprawny" biznesmen podjeżdża wypasiona furą na miejsce dla inwalidy jak najbliżej wejścia , wystawia znaczek i jakby nigdy nic "zasuwa z wózkiem do sklepu, po drodze wszystkich mijając.Mało tego niektórzy jak by mogli to zaparkowaliby przy samym wejściu.
~szofer 27-09-2014 10:07
jelgor ;; plecież androny !Kreciku o tym piszę już od dawien dawna!Dlaczego straż miejska nie kontroluje tych wypasionych ? Zwłaszcza Karpacz i Szklarska -pensjonaty.
~ 27-09-2014 11:04
nic nie jest dane raz na zawsze nawet inwalidom odrastaja rece nogi i inne wyciete czesci ciala - tak orzeka Powiatowy Komisja Orzekania o Niepelnosprawnosci ktorej to z nadmiaru spraw odrzucanych przyrosla dodatkowa reka i powiekszyl sie mozg teraz mamy orzecznikow trójrękich o duuuuuuuzych glowach wypelnionych sieczką , ktorzy powinni jak najszybciej poszukac kontaktu z psychiatrą nie wspomne o pozostalych pracownikach tego szamba intelektualnego ktory cos wypelnia cos zalatwia tylko ze odmownie bo tak mu kaza PO-wcy, a nie zdrowy rozsadek poparty wiedza lekarską
~Tomekkk 27-09-2014 11:27
Nie oceniajcie ludzi po autach jakimi jeżdzą, przeciez samochod to juz nie jest luksus .sam jeżdzę dobrym autem,mam 36 lat wygladam zdrowo ,i pięść mi sie sklada jak stajac na miejscu dla niepelnosprawnych slysze ze taki zdrowy to do roboty niech z..... Jestem po operacji kregoslupa ,mam usuniete dwa dyski i bardzo chetnie wymienie moja legitymacje na zdrowy kregoslup.
~ 27-09-2014 15:30
prawie wszyscy lekarze , prawnicy po blatach posiadają tak owe karty
~Łapa Bozi 27-09-2014 18:01
Większość dyskutantów to jełopy pierwszej wody. Nie da się jednoznacznie określić inwalidztwa objętego "przywilejami". A raczej wyrównaniem szans. Nawet lekarze nie są w stanie tego zrobić, a co dopiero palantuski których życiowym osiągnięciem jest dotarcie do matury.
~ja 27-09-2014 18:08
bo tu w jeleniej inwalidztwo ocenia sie po wyglądzie niestety.....dla szanownych jeleniogórzan inwalida to ktos bez nóg,rak i na wózku.Trzeba umiec pokazac przed ludzmi i samym sobą ze w sercu tak nie jest
~ 27-09-2014 21:49
Karty powinna zatwierdzac komisja lekarska, tak samo jak rente chorobowa, Wiadomo ze na niesprawna reke czy sluch karta nie powinna byc zatwierdzana. Narazie zatwierdza sie chyba za kase, bo wypasione persony majace wigor i krzepe wystawiaja za szybe karte udajac niepelonosprawna osobe BAKI DLA GLOPCOW.
~*********** 27-09-2014 23:19
Do 21.49 BAKI DLA GLOPCOW - poprawna pisownia się kłania - to chyba spróbuj Ją dostać . BAJKI DLA GŁUPCÓW tak się pisze i nie życzę tego Tobie :( żebyś był / była niepełnosprawna - niepełnosprawny jeszcze przez długie lata - pozdrawiam
~| ~********* 27-09-2014 23:24
Idź na Komisję Lekarską na JELENIA GÓRA ul .JANA PAWŁA 6 i dowiedz się co dalej i czy się należy
~bunia 28-09-2014 5:20
Słuchajcie wszyscy niepełnosprawni nie tłumaczenie się jakim autem jeździcie i jak chorzy jesteście bo żaden zdrowy jołop tego nie zrozumie,nie zrozumie naszych chorób problemów,ponadto po pierwsze bardzo dobrze ze wzięli się za te karty parkingowe bo zdrowi ludzie posiadali właśnie karty wydawane za pieniążki poznajomosci a teraz niestety się to skończyło właśnie teraz trzeba być chorym i to coponiektórych boli...a podrugie jestem osobą niepełnosprawna i o żadnym takim spotkaniu nie wiedziałam wiec dla kogo to zebranie było zrobione?władza pod siebie to zrobiła??pozdrawiam!!
~ 28-09-2014 14:42
też jestem osobą niepełnosprawną i nie słyszałam o zebraniu.byłam na ul.Jana Pawła i dowiedziałam się,że nawet jak komisja lekarska przyzna mi prawo do posiadania karty parkingowej to nie muszę jej otrzymać,bo wszystko zależy od dobrej woli pracowników orzecznictwa/mam władze/
~lNiepełnospr 28-09-2014 18:48
Jestem lekarzem niepełnosprawnym, nas też nie omijaja problemy zdro-wotne i operacje układu ruchu,ale z reguły szybko wracamy do pracy,bo z reguły pracujemy na kontraktach/nie należy sie wtedy ani L4 ani urlop i nie demonstrujemy pacjentom swoich problemów zdrowotnych.Mam szacunek dla ludzi niepełnosprawnych, którzy próbuja życ normalnie przy swoich kłopotach zdrowotnych.A co do kart to weryfikacja jest potrzebna,żeby wyeliminować karty osób zmarłych i pozyczanych znajomym
~ 28-09-2014 21:04
23;19 czy jestes jednym z KARKOW w BMW napakowany sterydami i "niepelnosprawnoscia ale tylko na karcie po sw. pam. dziadku? Powtarzam - na reke czy sluch karta nie powinna byc przyznawana! Ludzie o niewidocznym kalectwie jak tetniaki na glownych aortach czy sercu , czy chodzacy z trudem z uwagi na "awarie" nog maja przemierzac setki metrow bo ktos majac karte po dziadku lub wade sluchu zajmuje stanowisko? Jestes gosciu samolubnym wyrzutkiem spolecznym.
~ellax 29-09-2014 2:05
Szkoda, że w takiej tajemnicy konferencja była zorganizowana, że zainteresowani obecni nie byli. Pokusiłam się i policzyłam osoby obecne wg zdjęć do artykułu. Oprócz urzędników, policji, straży miejskiej - czyli tych którzy byli tam służbowo - było najwyżej 15 osób. Gratulacje za organizację, wydane pieniądze. Pewnie nowi urzędnicy będą zatrudnieni, a niepełnosprawni będą oceniani po wyglądzie. OBY NIE...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group