Niedziela, 19 września
Imieniny: Konstancji, Teodora
Czytających: 4518
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Rozmawiali o kartach parkingowych

Sobota, 27 września 2014, 8:34
Aktualizacja: 8:41
Autor: Angela
Jelenia Góra: Rozmawiali o kartach parkingowych
Fot. Organizator
Nowe zasady wydawania kart parkingowych dla osób niepełnosprawnych omawiano podczas czwartkowego (25.09) spotkania zorganizowanego w Książnicy Karkonoskiej w Jeleniej Górze. Mimo że sprawa dotyczy około 5 tysięcy jeleniogórzan, na spotkaniu pojawiło się około 50 osób.

„Karty Parkingowe - Nowe przepisy-Nowe zasady" – o tym mówili prelegenci spotkania: Dorota Ćwiek, przewodnicząca Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności wraz z sekretarzem Katarzyną Łobacz-Chowańską, Tomasz Szczurowski - naczelnik WP KMP w Jeleniej Górze, st. post. Beata Baran z KMP w Jeleniej Górze oraz st. insp. Jacek Dziedziński i Grzegorz Rybarczyk ze Straży Miejskiej w Jeleniej Górze.

- Prelegenci omówili zasady przyznawania nowych kart parkingowych, informowali jakie dokumenty są potrzebne do wniosku o nową kartę i kto może się o nią starać. Przekazano również informacje o przepisach ruchu drogowego i znakach jakie nie obowiązują użytkowników powyższych kart.

Ponadto przekazano informacje o przepisach karnych związanych z nieprawidłowym parkowaniem, nieupoważnionym parkowaniem osób nie posiadających kart parkingowych na miejscach dla osób niepełnosprawnych ale również osób, które niewłaściwie posługują się uprawnionymi kartami parkingowymi na tzw. babcie, ciocię – wymienia Lucyna Kornobys z Wydziału Dialogu i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group