Piątek, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 1795
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Rozliczyli prezydenta na koniec kadencji. Spokojnie i bez emocji

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Sobota, 30 października 2010, 11:38
Aktualizacja: Niedziela, 31 października 2010, 7:59
Autor: Angela
Fot. Angela
Wczorajsza debata w ramach akcji Masz Głos Masz Wybór podsumowująca cztery lata pracy prezydenta Jeleniej Góry Marka Obrębalskiego, przebiegła wyjątkowo spokojnie. Zdaniem uczestników była to merytoryczna, dobra dyskusja. Nieliczni zarzucili szefowi miasta ogólniki. Z oceny wycofał się natomiast Hubert Papaj, przewodniczący rady miejskiej.

Debata, której celem było podsumowanie pracy Marka Obrębalskiego z uwzględnieniem wyborczych i późniejszych obietnic, odbyła się wczoraj w sali Książnicy Karkonoskiej i trwała zaplanowane dwie godziny. Cieszyła się sporym zainteresowaniem mieszkańców, którzy salę wypełnili po brzegi. Rozpocząć miały ją trzy filmy z poprzednich debat, na których prezydent Marek Obrębalski składał najpierw wyborcze, a następnie coroczne obietnice. Niestety zawiódł sprzęt i uczestnicy zobaczyli tylko fragmenty nagrań.

Na podstawie tych materiałów opracowano 13 pytań, które kolejno zadawał prezydentowi moderator. Na każdą odpowiedź Marek Obrębalski miał zaledwie minutę, po której rozbrzmiewał dźwięk gongu. Prezydenta pytano m.in. o działania, które miały sprawić, że miasto stanie się bardziej przyjazne mieszkańcom. Tu Marek Obrębalski mówił o modernizacji szkół, wybudowanych przy nich boiskach, zmniejszeniu barier architektonicznych dla osób niepełnosprawnych.

Do drugiej części odpowiedzi odnosiło się kolejne pytanie, o przykłady usuwania tych barier oraz czy osoby niepełnosprawne mogą się dostać do urzędu miasta. - Przy przebudowywanych drogach obniżane są krawężniki i robione są specjalne podjazdy, przejścia dla pieszych są doświetlone i zamontowano przy nich sygnały dźwiękowe, przy ZSO i T w Jeleniej Górze wybudowano nową windę, wspieramy też przedszkole integracyjne przy ul. Junaków. Powołałem też pełnomocnik ds. osób niepełnosprawnych Mirosławę Cichocką – mówił Marek Obrębalski.

Kolejne z pytań dotyczyły zmniejszenia izolacji informacyjnej między samorządem i mieszkańcami, rozwiązywania problemów dotyczących zaniedbanych budynków, terenów zielonych czy dróg. Pytano też o kwoty pozyskane na remonty budynków zarządzanych przez wspólnoty. Tu prezydent wskazał na pieniądze pozyskane na remonty budynków przy ul. Złotniczej i Drzymały oraz wspomniał o remontowanych zabudowach socjalnych.

Poruszona została też kwestia zadłużenia Szpitala Wojewódzkiego w Jeleniej Górze i los byłego Szpitala w Cieplicach, jednak Marek Obrębalski przypominał, że jest to placówka zarządzana przez nie przez miasto, ale urząd marszałkowski. Pytano również o brak miejsc parkingowych, segregację odpadów oraz o prawne możliwości na zabezpieczenie wkładów własnych do projektów realizowanych przez organizacje pozarządowe. Na ostatnie z pytań odpowiedzią był brak takich możliwości.

Po odpowiedziach na pytania organizatorów debaty, głos oddano mieszkańcom, którzy w ciągu godziny zadawali pytania prezydentowi. Wśród nich pojawiły się takie kwestie, jak: ocena pracy straży miejskiej.
– Uważam, że praca straży miejskiej nie jest idealna i wymaga doskonalenia oraz lepszej współpracy z policją - mówił Marek Obrębalski.

Kupcy z Zabobrza pytali też o wizję wsparcia dla małych i średnich przedsiębiorców jeleniogórskich. Długo drążono wątek nowych miejsc pracy poza centrami handlowymi i strefy ekonomicznej. - Udało mi się do naszej stefy przyciągnąć dwie firmy: Jelenia Plast, która stanie nieopodal macierzystej siedziby i uruchomi około 60 nowych miejsc pracy oraz warszawską spółkę zajmująca się produkcją urządzeń melioracyjnych, i która zatrudni również 60 osób. Przy ul. Spółdzielczej natomiast swoją działalność uruchomi Zorka, która podpisała duży kontrakt z IKEĄ i zatrudni około 160 osób – mówił prezydent.

Nie zabrakło też pytań o dalsze losy KSON- u czy ilość zatrudnionych osób niepełnosprawnych, ścieżki rowerowe i baseny w Sobieszowie oraz o uatrakcyjnianie szlaków turystycznych w Jagniątkowie i Sobieszowie. Żywą dyskusję wywołał też problem dziurawych dróg na osiedlu Pod Jeleniami, który zapoczątkowała Maja Prudzienica, a kontynuował Jan Lercher czy Bogusław Kępiński.

– Ten teren należy do Agencji Mienia Wojskowego, z którym niejednokrotnie prowadziliśmy rozmowy w tym temacie. Jako miasto nie mamy prawa wchodzić na nie swój teren i realizować na nim jakiś inwestycje. Przedstawiliśmy AMW kilka propozycji, w tym wyremontowanie tych dróg w zamian za przepisanie nam niszczejącego stadionu przy ul. Grunwaldzkiej, ale spotkaliśmy się z odmową – tłumaczył szef miasta.

Pytano też o przyczyny nieudzielenia prezydentowi absolutorium, na co prezydent odpowiedział, że była to subiektywna ocena radnych kierowana emocjami i prywatnymi pobudkami niż merytoryczną argumentacją. Potwierdzeniem miała być pozytywna opinia Regionalnej Izby Obrachunkowej.

Nie zabrakło też pytań o promocję miasta, formy monitorowania zadowolenia mieszkańców z obsługi urzędniczej czy o ilość skarg na urzędników. Poruszono również problem „eurosierot” w Jeleniej Górze, których liczba zdaniem rozmówczyni w ostatnim roku zwiększyła się trzykrotnie.

Ostatnie pięć minut debaty pozostawiono na ocenę pracy prezydenta Hubertowi Papajowi, przewodniczącemu Rady Miasta. Z tej okazji przewodniczący jednak nie skorzystał i nie chciał zabierać głosu.
– Merytorycznie była to dobra dyskusja, bez emocji i dobrze, bo nie zawsze musi się lać krew. W kilku kwestiach prezydent uciekał z odpowiedziami, ale miał do tego prawa i szkoda, że Pan Hubert Papaj nie chciał się odnieść do współpracy z prezydentem w ciągu ostatnich czterech lat, ale to też było jego prawo – mówił po debacie Stanisław Schubert, prezes Karkonoskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych.

Większość zapytanych przez nas uczestników oceniła tę debatę bardzo pozytywnie. Ich zdaniem prezydent był dobrze przygotowany do odpowiedzi. Nie zabrakło jednak i tych, którzy zarzucili szefowi miasta ogólnikowość i unikanie niewygodnych i problemowych kwestii.

Masz Głos Masz Wybór to akcja monitorująca i profrekwencyjna kampanii wyborczej do samorządów na różnych szczeblach. Od 2006 roku prowadzi ją Karkonoska Koalicja Organizacji Pozarządowych we współpracy z Fundacją im. Stefana Batorego i Stowarzyszeniem „Szkoła Liderów”. Zgodnie z założeniem, organizowane w ramach akcji debaty przedwyborcze między mieszkańcami a władzami samorządowymi, nie są ukierunkowane na żadną z partii.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (55) Dodaj komentarz

~jelonek5 30-10-2010 11:52
Polecam fajny jeleniogórski test wyborczy na http://wybory.gazetawroclawska.pl
~666 30-10-2010 11:59
jaka prezydentura takie emocje. Stagnacja. Temu panu już dziękujemy. Tylko Zawiła
~WIELBICIEL 30-10-2010 12:49
TYLKO PAN MAREK- ZAWIŁA TO DALSZE UKŁADY(CZERNOW ITD)
~^ 30-10-2010 12:53
To prawda. Zawiła to dalsze układy. Wróci stare - Czernow, Grochala, Łużniak i do tego koalicja z SLD prawie na bank.
~zenadaa 30-10-2010 13:03
jedyne miejsć pracy jakie stworzyl obreclski to 40 osób w urzedzie Gdzie są obiecywane parkingi, drogi rowerowe, miejsca pracy itd Te 4 lata to porazka marka o Tego pana zapatrzonego w siebie trzeba pogonic bo sobie nie radzi i miasto ciągnie na dno
~Lee 30-10-2010 13:45
W zasadzie, to nie udzielił żadnej konkretnej odpowiedzi. A po pokazaniu filmu z jego propozycjami wyborczymi z 2006r, ma gotowy program na następna kadencję, gdyż nic z niego jeszcze nie zrealizowal. A to wszystko przez Platformę! Bo WM vel. XX+jeden radny, zawsze mu pomagało! Zawsze glosowalo za jego absolutorium! Chlopina stracił poczucie rzeczywistości!
~Jos 30-10-2010 13:46
Niedawno w programie publicystycznym TVP Jelenia Góra była podawana jako przykład"modelowego"miasta jeśli chodzi o brak perspektyw zawodowych i rozwoju dla młodych ludzi.Faktycznie można byc dumnym z władz Jeleniej Góry.
~Lee 30-10-2010 13:51
Co ty chrzanisz w galerii grodzkiej jest pełno miejsc!!!!!!
~pkp82 30-10-2010 13:54
Tak Zawila i jego swita to partyjniacy m.in. byli czlonkowie SLD (Pokoj) - patrza by tylko sie dopchac do chlewu ... a nie potrafia madrze ponadpartyjnie zarzadzac miastem. Zawila poza tramwajem do Cieplic nie ma zadnego pomyslu na rozwoj miasta. A swoje listy wyborcze obsadza wg. rodzinnych i kolesiowskich zasad lub w drodze "konkursu na najlepszy pomysl na Jelenia Gore" - zal.
~Lee 30-10-2010 13:56
do WIELBICIEL. Wyrażaj się z szacunkiem per Jaśnie Pan Marek - takie uwielbienie w twoim tekscie! Bozenko!
~ 30-10-2010 14:09
czy pan cos wie o pracy SM? Po pana wypowiedzi uwazam ze nie. Jesli chodzi o wspolprace z policja to jest wrecz idealna pozdrawiam WYBORCA
~mlask 30-10-2010 14:10
TYLKO ROBERT PRYSTROM. A debata mierna... na sali wiekszosc to kandydaci do Rady od Pana MO i czesc urzednikow:) zenua
~654 30-10-2010 14:10
Reasumując w Jeleniej Górze nie ma żadnego dobrego kandydata na Prezydenta. Żałosne.
~lol 30-10-2010 14:11
Obrębał sobie rękę od PO. Zdrajca. Tylko PO
~Obywatel 30-10-2010 14:12
Ile nowych miejsc pracy (po za sklepami) stworzył M. Obrębalski w ponad 80 tysięcznym mieście? 280 miejsc pracy niezwiązanych z handlem, a taka 20 tysięczna Kamienna Góra stworzyła 4 tysiące miejsc pracy w 40 zakładach produkcyjnych za kwotę 1,5mld zł. Niech pan panie Obrębalski się nie ośmiesza podając takie śmieszne liczby miejsc pracy. Jedynie Marzena Machałek jest godną kandydatką na piastowanie stanowiska prezydenta Jeleniej Góry, nie jest z miejscowych układów i dąży do tego by w naszym mieście żyło się godnie a nie jakoś.
~wyborcy 30-10-2010 14:16
Co pan wie o straży miejskiej? Tyle co o swoim urzędzie. Jest nam wstyd. Kolejny raz. Pozdrawiamy, wyborcy i ich rodziny.
~mis gogo 30-10-2010 14:43
do roboty by poszli jak im tak ciezko a nie chodza po debatach, ja nie mam czasu na takie pierdoły bo ciezko pracuje a kto bedzie prezydentem to mnie nie obchodiz bo bedzie dbał najpierw o siebie a nie o wyborców no moze dbac bedzie przed wyborami tak jak teraz...
~lol 30-10-2010 14:45
widzę że panowie ze straży wiejskiej się odzywają :))) boicie się zmian ??? może należy zagonić was do pracy albo zlikwidować i doinwestować policję bo wiecie jesteście..... "prawie jak żywiec ... " tyle że prawie ....
~lol 30-10-2010 14:49
widzę że panowie ze straży wiejskiej się odzywają :))) boicie się zmian ??? może należy zagonić was do pracy albo zlikwidować i doinwestować policję bo wiecie jesteście..... "prawie jak żywiec ... " tyle że prawie ....
poprawna1 30-10-2010 14:51
http://grzegorz-niedzwiecki.blog.onet.pl/Krezusi-SLD,2,ID416229870,n
~ob. 30-10-2010 14:53
Jak się dowiedziałem, że Szubert "Ma głos" od razu wiedziałem, ze będzie układnie i ładnie. Niech to tylko pojawią się Machałek i Prystrom, wyskocza wilki żeby ich pożreć.
~ 30-10-2010 15:01
loll? mandacik? hehehe
~emaile 30-10-2010 15:05
Najpierw proszę wychować na ludzi swoich członków i klientelę. Ja i tak nie mogę głosować, bo jestem w Niemczech. Sorry. Nic mi z jakiegokolwiek przedstawiciela w sejmiku. Pani i tak nie chodzi głodna. Pozdrawiam. Grześ grazyna.malczuk@kk.jgora.pl napisał(a): > Panie Grzegorzu! > Cieszę się,że zyskałam Pana sympatię.Proszę jednak chwileczkę zaczekać moja strona internetowa będzie wskazana w drugiej odsłonie.Jej adres zostanie uwidoczniony na tym samym banerze.Po cichu liczę na Pana głos.Sądzę,że Jelenią Górę stać na własnego przedstawiciela w sejmiku wojewódzkim. > > -- > Grażyna Malczuk > >
~JARIATH 30-10-2010 15:26
Wy Jeleniogorzanie macie naprawde klopoty z paniecia . Zapomnieliscie co obiecywal pan Marek Obrebalski a co skutecznie zrobil . Nauczcie sie rozliczac waszych przedstawicieli z pracy , obietnic , pieniedzy . To wasze pieniadze , wasze miasto , wasze brudne ulice , obsrane trawniki , pijani kryminele , przemoc i zlodziejstwo . Prezydent miasta jest odpowiedzailny za miasto , wy go wybraliscie . Teraz czas aby go rozliczyc , ale wy jestescie lelum polelum i nawet nie szanujecie samych siebie . I bedzie syf w Jeleniej Gorze , bo inaczej nie potraficie.
~15.26 30-10-2010 15:42
popieram 4 lata nie sprawdziles sie wypad Marku!
ross222 30-10-2010 15:48
Jaki prezydent takie emocje. Bezpłociowy szef miasta, nijaki program, chwalenie się remontem elewacji i nowymi galeriami też mi sukcesy. A gdzie miejsca pracy ale dla ludzi wykształconych???? Strefy ekonomiczne dla podawaczy druta i rzeźbiarzy w plastiku do żadna praca!!!!! Pan Obrębalski jeśli by wygrał wybory zafunduje nam mega stagnację na najbliższe lata. Jak był jeszcze w PO to mógł liczyć na poparcie innych i ślizgać się na ich plecach. Ale teraz bez poparcia znikąd, co nas może czekać???? Ale kto by chciał działać z człowiekiem, który nie umie rozmawiać z ludźmi? Nawet Miiłosz Sajnog miał go dosyć i zakłada struktury Palikota w byłym województwie jeleniogórskim. Sami zobaczcie ten link jak nie wierzycie. http://www.facebook.com/event.php?eid=153541524688129 Jak najdalej od Obrębalskiego !!!!
~czarodziej 30-10-2010 15:54
Co za cudowny zbieg okolicznośći - zawiódł sprzęt dokumentujący obietnice wyborcze! Ha!!!ha!!!ha!!!
~............ 30-10-2010 16:07
Najważniejsze są miejsca pracy, a nie sklepikarze. Jak ludzie nie będą mieli pracy, to nic z tego nie będzie. Nie trzeba robić Jeleniej Góry na siłę turystycznej, bo mieszkańcy tego nie chcą. Gestorzy to nie duża grupa ludzi, dlaczego ona ma się wzbogacać kosztem reszty mieszkańców tego miasta? Tak to jest, jak się chce na siłę robić z miasta przemysłowego miasto turystyczne. Ludzie na tym cierpią, a tylko garstka się bogaci.
~widz2 30-10-2010 16:30
O jakiej pełnej sali pisze autor tekstu? O jakim dużym zainteresowaniu? Jeżeli się przypatrzyć, to widzimy na sali organizatorów, urzędników - w tym: doradcvów Prezydenta, naczelników wydziałów urzędu, dyrektorów ZGL-ów i Zarządu Dróg i Mostów, członków Komitetu Wyborczego pana preezydenta, jego zastępców i organizatorów debaty. Naliczyłem kilka osób, które nie są związane z urzędem. I to jest tq pełna sala. Od takiej klaki trudno oczekiwać prawdziwej debaty, a już pytań o rozliczenie - to by dopiero było. To są klakierzy, którxzy wiedzą, że stracą jak odejdzie Obrembalski.
~Randka 30-10-2010 16:38
Marek Obrebalski , Papaj , Miedziński ,Tomera i kilku innych to najslabsze miernoty w efektach i zarzadzaniu grodem w historii miasta - Nie dokonano niczego postepowego , nie postawiono nowych zakladów pracy choć w minimalnej części do Legnicy dla porównania .Jelenia Plast od dawna zamierzała sierozbudować dzieki dobremu zarządzaniu ,Zorka tez od dawna poszukiwała terenow na rozbudowe . Dlatego nie jest to żaden wyczyn Obrebalskiego i całej tej niemrawej ekipy, co oni sobie przypisują o rozwoju firm.Ponadto to zmusila ich konkurencja w postaci terenow przygotowanych w Radomierzu pod inwestycje. Natomiast za rządów Obrębalskiego i jego poplecznikow miasto popadło w okropne bródy , nieczystości ,zarośniete chaszcze -wystarczy tylko przejechać sie ul Warszawska wzdłuz rzeki sa tysiace odpadów , opon , bałagan nie do opisania , podobnie jest we wszystkich bocznych ulicach sa śmieci wysypane - do pojecia ekologi miastu jest daleko.Ale przeciez prezydent ma bogato rozwiniete słuzby
~ 30-10-2010 17:38
Malczukowa wali e-mailami w kogo się da i naprasza się o głos. Żałosna kobieta została już zupełnie sama. Do niedawna o Grzegorzu mówiła cyt. "ten drobny pijaczek" a teraz nawet do niego się wdzięczy. Grześ to łebski facet! On też wie, że Malczukowa to miernota. Czytajcie ze zrozumieniem to co pisze grzegorz. Warto!
oskarl 30-10-2010 17:43
Ja myślę, że Pan Prezydent najbardziej zaszkodził populistom. Tym, co biją pianę „Masz głos masz wybór”. Wygonił niepełnosprawnych od Schuberta do slumsów i pozwolił na śmierć ekonomiczną, dewastację „Biura Porad Obywatelskich” Pani Jakubiec;-)
~ja 30-10-2010 18:10
nie rozśmieszajcie mnie pracą KSONU.
~Randka, ty 30-10-2010 18:16
w kabarecie powinieneś występować, najzwyczajniej się marnujesz chłopie / babo.... 'miasto popadło w okropne bródy'.... hehehehehe. A w ogóle to pochwal się, czym się zajmujesz i jakie są twoje osiągnięcia, a...lityku i historyku z bożej łaski.
~obserwatorek 30-10-2010 18:49
Zwycięstwo Obrębalskiego w bastionie PO, tak można skomentować debatę. Należy jeszcze zauważyć brak woli walki ze strony Papaja a może po prostu zabrakło mu argumentów i oddał walkowerem. Taka postawa szefa rady dyskwalifikuje go jako kandydata w wyborach.
~hmm 30-10-2010 19:20
Obrębalski bezkonkurencyjny. Papaj - postawa niezrozumiała.
~leon 30-10-2010 19:26
Obserwatorek=obrebatorek. 5 min na podsumowanie "sukcesików" Obrebała to nawet dla Papaja za malo!!!!!
~obserwator jerleniogórski 30-10-2010 19:26
Patrząc na tych ludzi na sali na czele z Prezydentem zaczyna mnie mdlić. Cztery lata stracone dla miasta.Bum inwestycyjny jedynie w supermarketach i galerjach.Owszem wszystko to potrzebne,ale czytozasługa Prezydenta.
~ 30-10-2010 20:31
ostatnie po------zegnanie odpoczywaj
~ 30-10-2010 21:21
Dlatego tylko Marcin Zawiła. Reszcie podziękujcie. Głosujcie na nowe nazwiska. Najlepiej na tych z końca list.
~próżniak 30-10-2010 21:52
od kiedy zawiła to nowe nazwisko? i dlaczego? bo z nadania? nie ma żadnego czarnego konia. nowe też będą kiedyś stare;-) albo juz są
~do emaile 30-10-2010 22:26
P. Niedzwiedzki i p. Malczuk - ale jaja ?
~ 30-10-2010 22:36
Mam nadzieję, że mieszkańcy będą zgodni, rozsądni i dadzą jeszcze troche porządzić Panu Markowi .:)
~JanorW 31-10-2010 0:12
Pani Redaktor "Angela"! Nie do końca pisze Pani prawdę, bo: 1. Sala nie była wypełniona "po brzegi" - byłem i widziałem; 2. Połowa audytorium sali, to pracownicy Urzędu Miasta i zależnych; 3. Druga połowa, to: 1/2 KSON i Kupcy, a dopiero druga, 1/2 to Jeleniogórzanie. Na moje oko to na sali było ok. 50 - 55 osób, bilans łatwy do wyliczenia. Sama debata była "drętwa" i cukierkowa, moderator, starał się, ale wyszło zaledwie na 3-y. Debata nie wiele wniosła, rozliczenie było, a jakby go nie było. Trochę żałuję, że zmarnowałem 2-wie godziny.
oskarl 31-10-2010 0:16
Danie porządzić Panu Markowi, to znaczy wpuścić do żłobu, albo raczej nie dać odejść od koryta panu Sajnogowi, Pani Bożenie Wachowicz, Panu Zabrzańskiemu i ewentualnie dać jeszcze jedną szansę Pani Wójcik i Panu Jankowskiemu. Czyli? Dać papu zdrajcom, pazerniakom i dyletantom. Problem w tym, że wszyscy kandydaci spełniają te same kryteria :-(
~wrózka 31-10-2010 5:58
Debata I Masz Głos Masz Wybór / CZY NADAL OPŁACANA Z FUNDACJI BATOREGO ? Chyba tak Ci sami ludzie którym Prezydent przyznawał dotacje na działania stowarzyszeń pozarządowych/ Ponownie widzę tych starych organizatorów nieudaczników . Odchodzi mi ochota na powiększanie frekwencji debaty. To był wstęp do debaty w filharmonii .Bardzo mi się debata podobała. Jedyny który gęsto się tłumaczył był Marek Obrębalski . To człowiek czynu .Po owocach jakie wyrosły za jego panowania go oceniam pozytywnie. Reszta towarzystwa wymęczona kampania wyborczą. MAREK O.K. CICHY, SKROMNY, UMYSŁ MATEMATYCZN0 - FIZYCZNY.LICZY SIĘ TYLKO EFEKT KOŃCOWY P.s. Czy jego zastępca nie jest zbyt przemęczony na fotografii?
~do ~ leon 31-10-2010 8:56
Gdy niema się nic do powiedzenia, lub ma się ciężki pomyślunek nawet 5 godzin nie wystarczy na zabranie głosu. Pozostaje obrażanie interlokutorów, może jednak lepiej zamilczeć.
~wie39 31-10-2010 9:02
zlikwidować straż miejską-to nikomu niepotrzebna formacja pochłaniająca kupę kasy...a panowie ze SM -do uczciwej pracy-nie na darmowy chleb,gdzie nic się nie robi tylko przejażdżki służbowymi samochodami na koszt podatników
~T. 31-10-2010 9:04
Postanowiłam sprawdzić czym zajmują się zawodowo kandydaci na radnych. Otóż okazuje się że wiele osób jest bezrobotnych, wiele pracuje na mieniu miejskim (np. targowiska) oraz wielu jest powiązanych rodzinnie z pracującymi urzędnikami miejskimi. Co do bezrobotnych, to czym mogą się wykazać skoro sami nie radzą sobie w życiu zawodowym a chcą wziąć odpowiedzialność za miasto? Prawdopodobnie zależy im tylko na dietach. A pozostali ? Chcą mieć wpływ i oko na majątek miasta oraz pomóc familii już pracującej w urzędach? Warto dobrze się przyjrzeć, uważam że tylko osoby potrafiące wykazać się w życiu własną inicjatywą i zaradnością mogą coś zmienić w Jeleniej Górze. Z pewnością nie zagłosuję na osoby które nie potrafią znaleźć pracy czy jawnie czerpią zysk z majątku miasta.
~do wie39 31-10-2010 12:08
park ci rozkopali, pies leje w donut, to i piszesz bzdury
~Do T 31-10-2010 12:14
za to prywatny biznes to dobry wybor, mozna lokal zalatwic ziemie przekwalifikowac
~Zaskoczony 31-10-2010 12:46
Ile trzeba mieć w sobie hipokryzji aby tak się chwalić !? Sobieszowianie nie zapomną jak zostali oszukani w sprawie basenu . Ponadto wystarczy spojrzeć jak wygląda miasta - wszędzie panujący brud i smród - aby stwierdzić, że pan prezydent nie potrafi kierować i zarządzać miastem !!! Jedyną grupą zadowolonych są miejscy urzędnicy ( tak licznie przybyli na to spotkanie), ale nie ma się co dziwić.Przecież za żadnego prezydenta tak się nie obijali jak w tej chwili i jeszcze za to dostają specjalne nagrody.
~hala 31-10-2010 20:01
Tylko Pan Marek Obrębalski!!!!!!!!!!!!!
~Zagadka 2-11-2010 16:58
Ile zarabia Papaj??? Czy płacimy mu z milczenie?
~Odpowiedź 2-11-2010 17:28
http://bip.um-jeleniagora.dolnyslask.pl/dokument.php?iddok=4220&idmp=99&r=o

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group