Wtorek, 17 maja
Imieniny: Weroniki, Sławomira
Czytających: 8268
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region Jeleniogórski: Rozkradają domy powoli

Czwartek, 3 kwietnia 2008, 8:28
Aktualizacja: 8:29
Autor: TEJO
Region Jeleniogórski: Rozkradają domy powoli
Fot. Archiwum
Opuszczone domostwa we wsiach gminy Stara Kamienica to świetna okazja dla złodziei, którzy element po elemencie plądrują i kradną części budowli.

Problem nagłaśnia Polska Gazeta Wrocławska, która zgłosiła sprawę policji. Dopiero wówczas mundurowi zajęli się kradzieżami.

Rzecz tyczy domu jednego z Holendrów, który upodobał sobie Kopaniec i tam się osiedlił. Cudzoziemiec wyjechał jednak, a jego dom jest systematycznie plądrowany. Warty był około 300 tysięcy złotych, teraz jest ruiną.
Podobne przypadki gazeta zauważa w Antoniowie i Starej Kamienicy, gdzie ograbiono stary ośrodek kolonijny oraz stolarnię i halę.

Według PGWr policja jest bezsilna, bo nikt nie doniósł o przestępstwie. Zdaniem prokuratury tak być nie powinno, bo kradzież jest przestępstwem ściganym z oskarżenia publicznego.

Po interwencji dziennika stróże prawa zajęli się plagą kradzieży, ale złapanie złodziei nie jest łatwe w zamkniętej wiejskiej społeczności, gdzie każdy zna każdego. I z różnych względów obawia się wskazania przestępcy palcem. Takie sprawy do tej pory umarzano ze względu na niewykrycie sprawcy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group