Poniedziałek, 18 października
Imieniny: Juliana, Łukasza
Czytających: 2480
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Rozkopana Głowackiego w remoncie

Piątek, 31 lipca 2009, 8:57
Aktualizacja: 22:54
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Rozkopana Głowackiego w remoncie
Na pętli urządzono prowizoryczny magazyn kostki i innych materiałów.
Fot. TEJO
Do półmetka dobiegają prace drogowe przy modernizacji ulicy Głowackiego. Kierowcy i piesi muszą uważać na ekipy drogowców.

Aktualnie trwa wykładanie chodników nową kostką brukową. Front robót przeniósł się w pobliże pętli przy ulicy Morcinka. Część z niej jest wyłączona z ruchu: urządzono tam prowizoryczny magazyn kostki i innych materiałów. Powstanie tam wysepka.

Wymieniono już latarnie, a piesi mają do dyspozycji fragment nowego trotuaru w sąsiedztwie ulicy Mickiewicza. Gotowe są też w większości parkingi przy markecie Intermarché oraz pobliskich blokach. Jednak do zakończenia prac pozostało jeszcze sporo zadań. Przede wszystkim położenie nowej nawierzchni na jezdni.

Z myślą o nowym asfalcie zamontowano podwyższone krawężniki, które – póki co – stanowią barierę dla osób starszych, rowerzystów i mam z wózkami dziecięcymi. Remont ulicy Głowackiego ma się zakończyć do końca wakacji. Póki co wciąż obowiązuje tu ograniczenie prędkości. Zarówno kierowcy jak i piesi powinni poruszać się w tym rejonie ostrożnie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group