Poniedziałek, 6 lutego
Imieniny: Doroty, Pawła
Czytających: 3968
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Rozkład jazdy po nowemu

Środa, 28 października 2009, 7:42
Aktualizacja: Czwartek, 29 października 2009, 7:50
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Rozkład jazdy po nowemu
Fot. TEJO
Pięć pociągów pospiesznych, zaklepane wakacyjne sobotnio–niedzielne połączenie z Trutnovem i od marca z Korzenowem (Czechy) oraz gęsta sieć skomunikowania regionalnego. Tak będzie wyglądał „jeleniogórski” nowy rozkład jazdy, który wchodzi w życie w grudniu.

Stolicę Karkonoszy połączą z ważnymi miastami w Polsce składy pospieszne prowadzone przez spółkę Intercity. Dojedziemy do Przemyśla (pociąg „Słowiniec” – odjazd z JG o godz. 9. 24), do Warszawy ( 20. 17„Karkonosze” ze Szklarskiej Poręby - i „Sudety” z Jeleniej Góry – 11. 30), do Gdyni (19. 46 z JG) oraz do Świnoujścia (19. 10 – wakacyjny ze Szklarskiej Poręby).

W rozkładzie uwzględniono także dwa przyspieszone osobowe pociągi spółki Przewozy Regionalne do Poznania Głównego: "Kamieńczyk" i „Szczeliniec” (ze Szklarskiej Poręby do Poznania). Ten drugi skład kursować będzie w okresie 19.XII-4.I , 26.VI-1.IX oraz 16, 23.I , 1.V, 3.VI.

Z Jeleniej Góry dotrą pociągi do Zielonej Góry przez Węgliniec, Żary oraz cztery osobowe pociągi spółki Koleje Dolnośląskie do czeskiego Korzenowa przez Piechowice, Szklarską Porębę. Połączenie to zostanie uruchomione po 1 marca przyszłego roku po oddaniu do użytku remontowanego właśnie odcinka torowiska w rejonie granicznym Polski i Czech. Odjazdy z Jeleniej Góry przewidziano na godziny: 7.27 , 10.33 , 15.06 , 18.05 ,w okresie 14.XII-28.II. Przewidziano także wakacyjne weekendowe połączenie do czeskiego Trutnova. Odjazdy z Jeleniej Góry : 7.29 , 11.48 , 16.45

Zwiększy się także oferta połączeń Jeleniej Góry ze stolicą Dolnego Śląska. Pociągiem przyspieszonym "Szrenica" do Wrocławia będzie można dojechać także do Węglińca i Legnicy. Według zapowiedzi od 14 grudnia trasę Jelenia Góra-Wleń-Lwówek Śl-Zebrzydowa-Bolesławiec-Legnica przejmuje spółka Koleje Dolnośląskie, która ma wprowadzić na torowisko nowoczesne szynobusy.

Na liniach, na których pociągi dziś biją rekordy powolności, nastąpi nieznaczne przyspieszenie. Do Wrocławia przez Wałbrzych pociąg powinien dojechać w trzy, trzy i pół godziny, a przez Węgliniec i Legnicę – w trzy i pół do czterech godzin. Do Szklarskiej Poręby z Jeleniej Góry dotrzemy koleją w godzinę (osobowy) i o pięć minut krócej (pospieszny)

Za informację dziękujemy Jelonkowi.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
221
Coraz lepiej
24%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
37%
Nie najlepiej
12%
Wciąż fatalnie
27%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group