Sobota, 4 lutego
Imieniny: Andrzeja, Joanny, Weroniki
Czytających: 7423
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Rozbójnik Rumcajs dzieciom! VIDEO

Wtorek, 1 czerwca 2010, 13:28
Aktualizacja: Sobota, 26 czerwca 2010, 9:20
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Rozbójnik Rumcajs dzieciom! VIDEO
Fot. TEJO
Mnóstwo pozytywnych emocji doświadczyli dziś najmłodsi widzowie, których Teatr im. Norwida zaprosił w Dniu Dziecka na barwny musical „Przygody Rozbójnika Rumcajsa”. Ogłoszono także wyniki konkursu na najlepszy rysunek przedstawiający bohatera widowiska.

Aktorzy zapewnili dzieciom prawie dwie godziny rozrywki i zabawy. Wrócili na scenę z „Rumcajsem” po dłuższej przerwie, co nadało przedstawieniu świeżości. Nie bez znaczenia były też reakcje najmłodszej widowni. Wiadomo, że taki właśnie widz jest najtrudniejszy, bo – jeśli sztuka nie podoba mu się – głośno to manifestuje. W przypadku musicalu Katarzyny Gaertner w reżyserii Kazimierza Mazura nie wchodziło to w rachubę. Roześmiane miny dziewcząt i chłopców wyrażały radość z wydarzenia, która przybrała swoje apogeum, kiedy na finał z balkonów wypuszczono nadmuchane baloniki.

Dzieci – nie bacząc na teatralne konwenanse – tłumnie rzuciły się na confetti wystrzelone z armat. Po ukłonach obległy też bohatera przedstawienia: Rozbójnika Rumcajsa. Igor Kowalik podziękował młodej widowni za przybycie i za owacje. – Bez was nie byłoby teatru. Jesteście tu bardzo ważni, bo dzięki wam my, aktorzy, możemy się rozwijać i nasza praca ma sens – mówił tytułowy rozbójnik do dziewcząt i chłopców. Złożył im też serdeczne życzenia z okazji Dnia Dziecka.

Wręczono później nagrody w konkursie ogłoszonym z okazji premiery widowiska. Ponad 200 prac wpłynęło w ramach zmagań. Niestety, nie wszyscy nagrodzeni pojawili się dziś w teatrze. Prace oceniała komisja, w której skład weszli: Jowita Bednarek (przewodnicząca) oraz Irena Kornacka, Jan Polívka, Igor Kowalik i Izabela Datkun.

Główne nagrody zdobyli w kategorii przedszkolaków młodzi twórcy z Przedszkola nr 2 w Piechowicach: Ola Górska, Dawid Miller i Martyna Wysocka. Wśród uczniów podstawówek najbardziej wygrał Szymon Szczodrak z pierwszej klasy Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Karpaczu. W kategorii gimnazjów laury zdobyła praca Macieja Adamsa, Przemysława Krzyżaka, Kamila Bartusia i Patryka Łuczka z Gimnazjum im. W. Rutkiewicz w Janowicach Wielkich.

Wyróżnienia przyznano Agacie Pilarskiej z „zerówki” w Miejskim Przedszkolu nr 10 w Jeleniej Górze, Ewie Drozdowskiej z klasy V Szkoły Podstawowej nr 2 w Jeleniej Górze oraz całej klasie trzeciej janowickiego Gimnazjum im. Wandy Rutkiewicz. Grand Prix trafiło do Ani Mukalled z klasy V a jeleniogórskiej dwójki.

Nagrodzone prace można oglądać w foyer teatralnym na okolicznościowej wystawie w Teatrze im. Norwida. Jeszcze dziś o godz. 18 „Rumcajs” wróci na scenę w kolejnym przedstawieniu dla dzieci oraz ich rodziców.
W roli tytułowej wystąpi Igor Kowalik. Grają poza tym Elwira Hamerska-Kijańska Magdalena Kępińska, Elżbieta Kosecka, Iwona Lach, Anna Ludwicka, Marta Łącka, Małgorzata Osiej-Gadzina, Robert Dudzik ,Andrzej Kępiński, Kazimierz Krzaczkowski oraz Tadeusz Wnuk. Autorem choreografii jest Julian Hasiej, a barwne kostiumy opracowała Elżbieta Terlikowska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
8
Coraz lepiej
25%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
25%
Nie najlepiej
13%
Wciąż fatalnie
38%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group