• Sobota, 18 stycznia 2020
  • Godz. 15:54
  • Imieniny: Małgorzaty, Piotra
  • Czytających: 6044
  • Zalogowanych: 8
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

„Rozbity dzban” – premiera już w sobotę!

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 3 marca 2016, 7:41
Aktualizacja: Piątek, 4 marca 2016, 12:14
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Już w najbliższą sobotę, 5 marca br. kolejna premiera Teatru Norwida. – Spektakl mówi o tym, co zawsze ważne w życiu, czyli o prawdzie, kłamstwie, miłości, nienawiści – zapowiada dyrektor jeleniogórskiego teatru Piotr Jędrzejas.

O czym dokładniej opowiada nowa propozycja jeleniogórskiej sceny teatralnej? - Wątki są natury detektywistyczno-obyczajowej, mamy zagadkę do rozwiązania, która na początku jawi się bardzo banalnie, a okazuje się, że (mówiąc kolokwialnie) to „gruba sprawa” - uchyla rąbka tajemnicy aktor Robert Mania.

- Czaruję atmosferę tego, co się dzieje. Odrealniam rzeczywistość i próbuję dosięgnąć prawdy czy też przeciągnąć głównych bohaterów na ciemną stronę mocy – zdradza nieco więcej aktorka Agata Moczulska. - Utwór jest śmieszny, ale ciężki. My nadajemy temu współczesny klimat, więc pewne gagi są bardziej zrozumiałe, a dodatkowo takie, których w tekście nie ma, więc będzie jeszcze śmieszniej – powiedział aktor grający rolę Stefana Kałuży, czyli miejscowego chłopa.

- Napisana ponad 200 lat temu sztuka opowiada nam o zdarzeniu, które odbyło się na sali sądowej – nagle okazuje się, że w małej mieścinie ktoś komuś rozbił dzban, ale za tym wydarzeniem kryje się coś bardzo ważnego – opowiada Piotr Jędrzejas, który jest reżyserem najbliższej premiery w Norwidzie.

Jakie perypetie kryją się za tym pozornie błahym zdarzeniem? Dowiedzieć się można oglądając spektakl, którego premierę przewidziano na najbliższą sobotę, 5 marca o godz. 19:00 na Dużej Scenie Teatru im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~mika111 3-03-2016 13:07
Dopóty dzban wodę nosi dopóki mu się ucho nie urwie. Miłość trwa dopóty dopóki życie trwa i kocha się szczerze całym sercem ,całym sobą. To miłość jest sensem życia i śmierci ,a śmierć nie jest końcem Miłości. Kto kocha o tym wie , prawda ?!
~? 4-03-2016 7:20
Kiedy wybór nowej dyrekcji?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group