Niedziela, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 8924
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Rozbito gang produkujący papierosy

Sobota, 6 listopada 2021, 7:28
Autor: WAC
Region: Rozbito gang produkujący papierosy
Fot. KAS
Policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji Zarządu we Wrocławiu we współpracy z funkcjonariuszami dolnośląskiej KAS oraz służbami czeskimi i słowackimi rozbili międzynarodowy gang zajmujący się produkcją papierosów.

Międzynarodowy zespół śledczych do zwalczania przestępczości transgranicznej, w którego skład weszli funkcjonariusze z Polski, Słowacji i Czech przeprowadził skoordynowane działania na terenie trzech państw. Na Słowacji zlikwidowano trzy kompletne linie służące do produkcji papierosów oraz przejęto 1,6 mln sztuk papierosów. We Wrocławiu i okolicach funkcjonariusze Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego we wraz z funkcjonariuszami CBŚP przeszukali dwa magazyny i samochód dostawczy. Znaleziono łącznie 3,4 mln sztuk nielegalnych papierosów różnych marek. Część z nich była schowana w kartonach z suplementami diety.

Podczas tej akcji w Polsce zatrzymano 9 osób, na Słowacji 5 podejrzanych i w Czechach następne 5 osoby. Wobec 7 ujętych zastosowano areszt tymczasowy (5 w Polsce i 2 na Słowacji). Osobom zatrzymanym w naszym kraju przedstawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, w tym jednej kierowania tą grupą. Pozostałe zarzuty dotyczyły przestępstw karno-skarbowych. Podejrzanym na terenie Słowacji i Czech grozi odpowiedzialność karna i skarbowa zgodnie z miejscowym prawem.

Twoja reakcja na artykuł?

5
71%
Cieszy
2
29%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy szkoły chronią przed rówieśniczą przemocą, zapewniając uczniom bezpieczeństwo w tym względzie?

Oddanych
głosów
416
Tak
11%
Nie
83%
Nie wiem
6%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group