Niedziela, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 3775
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Rozbił przystanek właśnie zbudowany

Wtorek, 15 czerwca 2010, 13:03
Aktualizacja: Środa, 16 czerwca 2010, 8:08
Autor: KAM
REGION: Rozbił przystanek właśnie zbudowany
Fot. Policja
Jedynie kilka godzin mieszkańcy jednej z podlwóweckich wsi cieszyli się z nowego przystanku autobusowego. Budowę zakończono wczoraj w południe, a w nocy został zniszczony wskutek uderzenia samochodu prowadzonego przez mieszkańca Lwówka Śląskiego.

Około godziny 23 w Radłówce koło Lwówka Śląskiego rozpędzony samochód z nieustalonych jeszcze przyczyn zjechał na przeciwny pas ruchu i uderzył w przystanek autobusowy. Dzisiaj przystanek miał zostać oddany do użytku, a jego budowa zakończyła się w samo południe.

32-letni kierowca miał o tyle szczęście, że zaprawa na murowanym przystanku była jeszcze świeża, dlatego piaskowiec rozsypał się jak klocki. Jeśli do zdarzenia doszłoby później, zdarzenie mogłoby skończyć się tragicznie.
– Mężczyzna skarżył się silne bóle brzucha i głowy, dlatego natychmiast został przewieziony do szpitala powiatowego – mówi Marek Madeksza oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim.

Przystanek, który został wybudowany w Radłówce koło Lwówka Śląskiego jest finansowany przez lwówecki magistrat, który postawił sobie za cel wybudowanie przystanków z piaskowca w każdej wiosce. – Koszt takiej budowy łącznie z materiałem szacujemy na około 10 tysięcy złotych. Jeśli okaże się, że winny jest kierowca, będzie musiał on pokryć wszystkie straty – mówi Ireneusz Maciejczyk zastępca burmistrza Lwówka Śląskiego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group