Niedziela, 20 września
Imieniny: Eustachego, Filipiny
Czytających: 4375
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Rowerowy zawrót głowy

Wiadomości: Kotlina Jeleniogórska
Czwartek, 22 lutego 2007, 0:00
Autor: TEJO
Fot. Arkadiusz Piekarz
Kiedy brakuje śniegu i entuzjaści narciarstwa biegowego obawiają się, czy odbędzie się Bieg Piastów, cykliści już myślą o nadchodzącym sezonie. Zwłaszcza w Karkonoszach oraz w Górach Izerskich.

Dla tych, którzy lubią przemierzać wytyczone szlaki rowerowe w Kotlinie Jeleniogórskiej, Stowarzyszenie Cyklistów Szklarska Poręba na Dwóch Kółkach przygotowuje ułatwienia i udogodnienia na trasach.

Do dyspozycji turystów będzie, między innymi, zaktualizowana mapa tras po polskiej i czeskiej stronie gór. Wielu cyklistów coraz częściej wjeżdża na terytorium naszych południowych sąsiadów. Dotąd nie powstało wydawnictwo, dzięki któremu bez przeszkód odnajdą połączenia z Czechami oraz atrakcyjne miejsca po drugiej stronie granicy. – Mapa jest bardzo dokładna i będzie bezpłatna – podkreśla Jerzy Sokoliński, szef stowarzyszenia i propagator turystyki górskiej.

Zaktualizowane zostaną także tablice informacyjne po stronie polskiej, zwłaszcza na terenie w pobliżu Piechowic i Starej Kamienicy.

Nowością na trasach mają być „schrony”, czyli miejsca, w których rowerzyści mogą się zatrzymać, odpocząć, czy przeczekać niekorzystną pogodę. Jak podkreśla Jerzy Sokoliński, na ich brak uskarżali się nie tylko turyści na dwóch kółkach, ale i wędrowcy.
Stowarzyszenie zamierza zadbać o uruchomienie 10 takich schronów.

Kto bardzo za rowerem tęskni, może „pojeździć” wirtualnie i już dziś zaplanować wiosenne eskapady. Powstała bowiem strona internetowa pod adresem http://www.rowerowakraina.com/
Tam opisane są wszystkie trasy. Zadbano także o umieszczenie wirtualnego planu.
W realizacji zamierzeń Stowarzyszeniu Szklarska Poręba na Dwóch Kółkach pomagają środki z funduszy Unii Europejskiej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz

~Zbigniew 22-02-2007 10:55
Szklarska Poręba jako jedyna chyba w kraju posiada własne oznaczenie tras rowerowych wytyczonych przez Stowarzyszenie. Znają zapał cyklistów ze Szklarskiej Poręby, zaplanowane inwestycje na pewno się udadzą - czego życzę Grzegorzowi Sokolińskiemu i całemu Stowarzyszeniu. Zbigniew z piechowickiego Klubu Kolarskiego I-KTK
~Edek 22-02-2007 11:46
I znów faceci w rajtuzach będą stwarzać zagrożenie na naszych drogach jeżdżac grupami wbrew przepisom kodeksu drogowego. Może panowie z drogówki przyjżą się bliżej rowerzystom, którzy bez żadnego oświetlenia a tym bardziej bez jakiegokolwiek pomyślunku plątają się pod kołami.
~... 22-02-2007 11:56
Molski:) mam nadzieję że wciąż jeździsz:)
~ghost007@interia.pl 22-02-2007 14:46
Edek z krainy kredek zastanów się nim znowu napiszesz coś tak głupiego ;)
~Zibij 22-02-2007 14:55
Edek to ty zaliczasz się do tej ciemnej grupy ludzi, którzy wolą siedzieć za kierownicą i tylko polować na rowerzystów, zajechać im drogę albo trąbić jak palant chwaląc się, że się ma brykę z klaksonem. Zluzuj trochę jak zobaczysz takiego w rajtuzach uśmiechnij się - oni na prawdę to lubią.
~bikerka 22-02-2007 15:24
Edek szkoda słow na Ciebie, a moze Ty po prostu zazdroscisz? :-) a poza tym nie tylko faceci jezdza na rowerach :)
~Agata 22-02-2007 18:19
A mnie się podoba pomysł ,jestem za większą ilością i dobrym oznaczeniem tras a nie zwykłą numeracją E coś tam
~biker 22-02-2007 19:12
Edek, wyluzuj!Jestem "facetem w rajtuzach" i po prostu to kocham!Przez paru ludzi łamiących przepisy nie możesz obrażać wszystkich-kierowcy również dzielą się na porządnych i na taborety... Pozdrowienia dla fanów dwóch kółek!!!!
~Do Edka 22-02-2007 22:12
Edziu nie jesteś panem drogi po prostu jesteś do dupy kierowcą i raczej ty stwarzasz zagrożenie na drodze mijając blisko i trabiac na rowerzystów troche kultury czałowieku ze wschodu.Bikerzy rzadko jeźdźą po drogach publicznych patrz fotosik.pl. kliknij albumy ,kliknij góry i nnajdź album maratony MTB ,a zmienisz zdanie o tym sporcie dla ludzi w każdym wieku,chcacych nie być paflontarzami ,bo samochód i prawo jazdy każdy z nas ma.
~Do"bikerka" 27-02-2007 12:38
....i nie tylko faceci nosza rajtuzy.P.
~driver 1-03-2007 21:02
Skaczecie na Edka a jemu chyba nie chodzi o rowerzystów górskich tylko o kolarzy którzy jeżdżą w peletonach i po części ma racje bo groźne sytuacje na drodze samemu miałem kilka razy i nie jest to kwestia umiejętności jak napisał jeden z mistrzów kierownicy...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group