Poniedziałek, 3 października
Imieniny: Teresy, Jana
Czytających: 8400
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: Rowerowy zawrót głowy

Czwartek, 22 lutego 2007, 0:00
Autor: TEJO
Kotlina Jeleniogórska: Rowerowy zawrót głowy
Fot. Arkadiusz Piekarz
Kiedy brakuje śniegu i entuzjaści narciarstwa biegowego obawiają się, czy odbędzie się Bieg Piastów, cykliści już myślą o nadchodzącym sezonie. Zwłaszcza w Karkonoszach oraz w Górach Izerskich.

Dla tych, którzy lubią przemierzać wytyczone szlaki rowerowe w Kotlinie Jeleniogórskiej, Stowarzyszenie Cyklistów Szklarska Poręba na Dwóch Kółkach przygotowuje ułatwienia i udogodnienia na trasach.

Do dyspozycji turystów będzie, między innymi, zaktualizowana mapa tras po polskiej i czeskiej stronie gór. Wielu cyklistów coraz częściej wjeżdża na terytorium naszych południowych sąsiadów. Dotąd nie powstało wydawnictwo, dzięki któremu bez przeszkód odnajdą połączenia z Czechami oraz atrakcyjne miejsca po drugiej stronie granicy. – Mapa jest bardzo dokładna i będzie bezpłatna – podkreśla Jerzy Sokoliński, szef stowarzyszenia i propagator turystyki górskiej.

Zaktualizowane zostaną także tablice informacyjne po stronie polskiej, zwłaszcza na terenie w pobliżu Piechowic i Starej Kamienicy.

Nowością na trasach mają być „schrony”, czyli miejsca, w których rowerzyści mogą się zatrzymać, odpocząć, czy przeczekać niekorzystną pogodę. Jak podkreśla Jerzy Sokoliński, na ich brak uskarżali się nie tylko turyści na dwóch kółkach, ale i wędrowcy.
Stowarzyszenie zamierza zadbać o uruchomienie 10 takich schronów.

Kto bardzo za rowerem tęskni, może „pojeździć” wirtualnie i już dziś zaplanować wiosenne eskapady. Powstała bowiem strona internetowa pod adresem http://www.rowerowakraina.com/
Tam opisane są wszystkie trasy. Zadbano także o umieszczenie wirtualnego planu.
W realizacji zamierzeń Stowarzyszeniu Szklarska Poręba na Dwóch Kółkach pomagają środki z funduszy Unii Europejskiej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group